Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Dubnové narozeniny, rychlé čtení a aprílové Velikonoce

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Dubnové narozeniny, rychlé čtení a aprílové Velikonoce

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

časopis Ikaros v polovině dubna oslavil své již 16. narozeniny! Doufáme, že jste alespoň nějaký čas z tohoto dlouhého období strávili v naší společnosti, to jest listováním našich virtuálních stránek a čtením článků, které vám přinášíme minimálně 13x do roka. A stejně tak doufáme, že vám s námi bude příjemně i nadále.

Snažíme se také neustále hledat jak nové příležitosti pro nás jako časopis, tak i přidanou hodnotu pro vás jako naše čtenáře. Některé aktivity již probíhají (například dlouhodobá spolupráce s Národní technickou knihovnou), některé novinky nasazujeme (například seznam nejlepších a nejčtenějších článků, které se ukrývají v horním menu) a některé jsou stále "work-in-progress" a nerad bych je zakřiknul.

Jednu věc ale naopak zmíním velice rád: časopis Ikaros se stal partnerem projektu Rozečti.se. A při příležitosti našich dubnových narozenin mají všichni naši čtenáři možnost objednat si kurz rychlého čtení s mimořádnou narozeninovou slevou 33% (při objednávce do 15. května 2013). Podrobnosti o projektu (i o možném výhodném nákupu) naleznete ve článku Představení projektu Rozečti.se.

Co se týče dalších článků aktuálního čísla, máme pro vás například představení projektu Paměť Slovenska, zajímavý rozhovor o medailích, článek o projektu StaréMapy.cz, či podrobnou reportáž z velmi inspirujícího Učitelského summitu na téma "progresivní metody ve výuce". Podíváme se také na otevření nově zrekonstruované Mapové sbírky Přírodovědecké fakulty UK, projedeme se brněnskou čtenářskou tramvají a ohlédneme se také za letošním velikonočním aprílem.

Vychází také druhý článek věnovaný interaktivním prezentacím a katalogům na mobilních platformách, prohlédneme si výsledky soutěže BIBLIOWEB a vydáme se na exkurzi do Knihovny Polského institutu. V neposlední řadě přinášíme i tradiční reportáž z Lipského knižního veletrhu, zprávu z konference LILAC 2013 a článek na téma Knihovna jako základ neformálního vzdělávání.

Příjemné narozeninové čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Dubnové narozeniny, rychlé čtení a aprílové Velikonoce. Ikaros [online]. 2013, ročník 17, číslo 4 [cit. 2024-07-20]. urn:nbn:cz:ik-14070. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14070

automaticky generované reklamy