Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Povodně, krize, novinky a budoucnost elektronických knih

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Povodně, krize, novinky a budoucnost elektronických knih

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

poslední měsíc byl plný dramatických událostí – od rozsáhlých povodní po celé republice až po současnou vládní krizi. Internet také nedávno zachvátila menší panika z údajného sledovacího systému PRISM, společnost Apple na nedávné konferenci WWDC představila nový a poměrně kontroverzní systém iOS7, a v Los Angeles proběhl významný herní veletrh E3, kde byly představeny i konzole nové generace.

Každá z těchto zpráv způsobila v médiích i na internetu velké pozdvižení a bouřlivé diskuse, a je velmi pravděpodobné, že se většině z nich budeme v dalších číslech ještě podrobněji věnovat. Politice se raději diplomaticky vyhneme, ale na povodně se podíváme hned v tomto čísle. Kolegyně z Národní knihovny si pro nás totiž připravila velmi zajímavý článek mapující průběh povodní v Klementinu.

Nezapomněli jsme ani na nedávnou konferenci INFORUM, které se věnuje jednak krátké ohlédnutí za konferencí a jednak také článek zaměřený na pondělní workshop na téma budoucnosti elektronických knih. A když už jsme u reportáží, chybět nebude ani článek o veletrhu Svět knihy 2013 nebo dvě exkurze: do Knihovny a videotéky FAMU a po stopách studentů ÚISK.

Dále se podíváme na impaktované časopisy v medicínské etice, představíme si slovenský překlad etického kodexu IFLA pro knihovníky a informační pracovníky, přiblížíme si život a díl Thomase A. Sebeoka či článek věnovaný akademickému psaní. Podíváme se také na metody testování použitelnosti projektu Paměť Slovenska, přinášíme druhý díl článku o gamifikaci a naopak první díl z bakalářské práce o životě a díle profesora Jiřího Cejpka.

Tak tedy příjemné a pokud možno klidné čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Povodně, krize, novinky a budoucnost elektronických knih. Ikaros [online]. 2013, ročník 17, číslo 6 [cit. 2024-05-30]. urn:nbn:cz:ik-14101. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14101

automaticky generované reklamy
registration login password