Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Prázdninový provoz

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Prázdninový provoz

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

letní měsíce jsou tradičně obdobím prázdnin a dovolených a nejinak tomu bylo i letos. Pro většinu z nás to je asi nejpříjemnější období v roce (možná společně s vánočními svátky), ale má to i své nevýhody – například se příliš nedodržují deadliny a uzávěrky. A když už od nějakého svědomitého autora přijde článek, zase se někam rozuteče většina redakce.. :)

Omlouváme se tedy za drobné prázdninové zpoždění, a slibujeme, že v příštím čísle se s vydáváním nových čísel vrátíme zpátky do první poloviny měsíce. Po skončení našeho současného "prázdninového provozu" se také zvýší frekvence krátkých zpráv a budeme opět trochu aktivnější i na našich sociálních sítích, tj. Facebooku, Twitteru a Google Plus.

Tolik tedy naše plány na nejbližší týdny a měsíce. Co se týče aktuálního čísla, přinášíme vám reportáž z konference DisCo 2013 s podtitulem "New technologies and media literacy education", podíváme se do knihovny ve španělské Guadalajaře, přiblížíme si velmi povedenou rekonstrukci v petřvaldské knihovně a nebude chybět ani třetí a závěrečný díl seriálu o životě a díle profesora Jiřího Cejpka.

Přinášíme vám také výsledky evropského průzkumu využívání veřejných knihoven a ve článku o mladých informačních profesionálech si připomeneme dvě zajímavé akce: IFLAcamp a Library Creative Laboratory. V neposlední řadě bych rád zmínil fotoreportáž z Národní knihovny v Římě od kolegy Pavla Farkase a zprávu ze semináře Otevřené repozitáře 2013, který možná znáte pod dřívějším názvem "Setkání českých uživatelů systému DSpace".

Příjemné (stále ještě prázdninové) čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Prázdninový provoz. Ikaros [online]. 2013, ročník 17, číslo 8 [cit. 2022-08-13]. urn:nbn:cz:ik-14121. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14121

automaticky generované reklamy
registration login password