Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Novinky, ikonky a poděkování

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Novinky, ikonky a poděkování

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

18. ročník odborné konference INFORUM je zdárně za námi a speciální konferenční číslo tak může vystřídat aktuální číslo červnové. Ještě před tím bych ale rád poděkoval jednak kolegům, kteří se do náročného on-line zpravodajství zapojili – jmenovitě Pavlu Farkasovi, Kateřině Hronové a Věře Khásové – a zároveň také všem čtenářům, kteří s námi konferenci sledovali a posílali zpětnou vazbu.

Poděkování (tentokrát již bez návaznosti na konferenci) si zaslouží také uživatel VoYtHAs, polský grafik a jeden z mnoha skvělých umělců na kreativní síti DeviantArt. Díky jeho tvorbě jsme totiž mohli inovovat náš "boxík" sociálních sítí v levé části stránek, a namísto původního chaosu nesourodých odkazů připravit novou sérii čtyř ikonek: FacebookFacebook, TwitterTwitter, Google+Google+ a RSS FeedRSS Feed. Děkujeme samozřejmě také všem současným i budoucím fanouškům, kteří nás na sociálních sítích čtou, sledují, sdílí, "lajkují", "pluskují" atd. :)

Pojďme se už ale konečně podívat do obsahu aktuálního čísla. Již v březnovém čísle jsme vám představili zajímavou publikaci Osobní knihovna Karla Čapka, a ještě u ní chvíli zůstaneme. Máme pro vás totiž jednak recenzi této knihy, a zároveň i širší pohled na celý projekt zpřístupňování osobních knihoven, v jehož rámci zmiňovaná publikace vyšla.

Pozornost si zaslouží také trojice odborných článků hodnocení publikační činnosti na slovenských vysokých školách, kategorizace kritérií pro benchmarking webových stránek a analýza impaktovaných periodik v oboru psychologie, stejně jako recenze knihy Literární mystifikace či vzpomínka na uměleckého knihaře a restaurátora Jana Bohuslava Sobotu, který zemřel na začátku května ve věku 73 let.

Chybět ale nebudou ani tradiční zprávy a reportáže. Vypravíme se na Svět knihy 2012, ohlédneme se za deseti lety Krajské knihovny Karlovy Vary, podíváme se na mobilní městskou laboratoř a představíme si pozoruhodnou knihovnu přímo na letišti v nizozemském Amsterodamu. Probereme také některé aktuální otázky spojované s internetem, přiblížíme si obsah diskuse o projektu Europeana a setkání uživatelů DSpace a podíváme se na nejnovější projekty studentů nových médií.

Příjemné čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Novinky, ikonky a poděkování. Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 6 [cit. 2024-03-04]. urn:nbn:cz:ik-13932. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13932

automaticky generované reklamy
registration login password