Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovny ve víru BMI

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Knihovny ve víru BMI

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Knihovny mají v rámci probíhající kampaně Březen - měsíc Internetu jedinečnou příležitost vystoupit ze stínu, v němž - vnímány veskrze jako půjčovny a čítárny knih a časopisů - setrvávají po zbytek roku, a svézt se na vlně zvýšeného zájmu ze strany médií o Internet a všeho, co s ním souvisí. Kreativitě se meze nekladou. Naopak, i v případě BMI platí, že s čím neotřelejším nápadem knihovny přijdou (i když se profesní komunitě může o to méně jevit jako seriózní), tím více pozornosti získají (jako příklad uveďme připravenost pražských knihovníků nonstop odpovídat komukoliv na jakýkoliv dotaz nebo Noc s Andersenem pro dětské čtenáře).

Další možnost, jak dát o sobě vědět, mají knihovny, jichž se do BMI zapojilo 236, tj. o dobrou stovku více než loni, přímo na stránkách Ikara. Od poloviny února je k dispozici formulář, pomocí něhož mohou jejich zástupci odeslat tiskovou zprávu o akci nebo akcích, které pořádají během března. Texty obdrží nejen organizátoři BMI a jeho mediální partneři (ČTK a Flashnews, interentová příloha deníku Právo), ale jsou rovněž přístupné v redakční databázi po dobu konání kampaně.

V tomto čísle bychom chtěli upozornit na další ze série pravidelných rozhovorů - tentokrát odpovídal na otázky redakce ředitel Parlamentní knihovny Karel Sosna, na článek Gabriely Krčmářové na téma protokol Z39.50 nebo na článek Aleše Vaňka informující o nizozemském systému pro klasifikaci obsahu elektronických médií.

Příjemné čtení vám přeje

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Knihovny ve víru BMI. Ikaros [online]. 2002, ročník 6, číslo 3 [cit. 2024-04-23]. urn:nbn:cz:ik-10887. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10887

automaticky generované reklamy
registration login password