Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ve znamení ÚISKu a nových médií

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ve znamení ÚISKu a nových médií

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

ačkoliv obvykle nemáme tematická vydání (snad s výjimkou silvestrovských čísel a čísel věnovaných konferenci Inforum), aktuální číslo Ikara se téměř celé točí kolem Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK. Tedy nejen kolem ústavu jako takového, ale i kolem jeho studentů, pedagogů a souvisejících projektů a aktivit.

Ostatně není divu, ústav v první polovině roku oslavil 65. výročí od svého založení a při té příležitosti uspořádal retrospektivní výstavu, která měla vernisáž v úterý 19. května - ve stejný den, co se konal i 2. ročník studentské komunitní konference KOKON. Krátce před tím byl ÚISK přijat za člena mezinárodní odborné organizace iSchools.

Všem těmto událostem se v aktuálním čísle věnujeme, a tak se můžete těšit na zprávu z konference KOKON 2015, krátkou reportáž z vernisáže výstavy a rozhovor s dr. Helenou Lipákovou o zapojení ÚISK do iSchools.

Krom toho přinášíme i reportáž z konference New Media Inspiration 2015, která má velmi úzkou vazbu na Studia nových médií - a studenti SNM také pohovoří o projektu ASCII fotobudky, která se poprvé objevila právě na konferenci NMI 2015 a v o něco více "punkové" podobě i na konferenci KOKON.

Abychom se však nezaměřili výhradně jen na jediné téma a nabídli vám pro zpestření a pro zajímavost i něco z trochu jiné oblasti, přinášíme vám také třetí díl srovnávací studie o využívání e-learningu na Slovensku a v USA a také článek o projektu Knihy znovu nalezené.

Příjemné letní čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 3.7 (hlasů: 3)
RYLICH, Jan. Ve znamení ÚISKu a nových médií. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 7 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-17548. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17548

automaticky generované reklamy