nejpozdější
V Dillí si cizinců opravdu cení, hlavně jejich peněženek. Když už se horkem znavenému turistovi podaří uniknout všem rikšům, přičemž jich tam na jednoho připadá tak minimálně pět, dostane se třeba do místního Národního muzea, kam platí Indové vstupné 10 rupií, zato cizinci 300. Jedním z mála míst, kde se takovýto rozdíl ve vstupném neprojevil, byl místní 15. knižní veletrh, který se v indickém hlavním městě letos konal od 29.
VícePoznámka redakce: Jedná se o text přednášky proslovené na Šrámkově Sobotce 2009. Úryvky z něj byly publikovány v Lidových novinách a v Literárních novinách.
VíceV letošním roce jsem měl příležitost vydat se do Rakouska na dvě inspirativní knihovnické cesty. První, v květnu, měla v zásadě charakter internacionální, ale pochopitelně jsem se na ní ve zvýšené míře potkal s kolegyněmi a kolegy z Rakouska.
VíceProjekt Academic Earth s podtitulem „videozáznamy přednášek z nejprestižnějších univerzit“ byl iniciován bývalým studentem Yaleské university Richardem Ludlowem, který po absolvování studia přišel s ideo
Více2. června 2009 přijel do Brna na pozvání Kabinetu informačních studií a knihovnictví (KISK) profesor Rafael Capurro ze Stuttgartské univerzity médií.
VíceVe dnech 22.-23. září 2009 proběhl v Městské knihovně v Lounech seminář s názvem „Fundraising pro knihovny aneb Jak požádat a nežebrat“. Akce se konala ve spolupráci s Národní knihovnou ČR, kterou skvěle reprezentovala Mgr.
Více