Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Říjen s československou příchutí

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Říjen s československou příchutí

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

říjnové číslo časopisu Ikaros je po několikadenní uzávěrce napsané, zpracované a vystavené, a jako obvykle se těší na vaše čtení, komentování či sdílení. Aktuální číslo je také více než kdy jindy "československé", a kromě příspěvků od českých autorů vám přinášíme i několik zajímavých článků od našich slovenských kolegyň a kolegů.

Konkrétně se podíváme kupříkladu na informační činnosti knihoven v prostředí sociálních sítí, zjistíme, jak společenský status či osobnost uživatele ovlivňuje sdílení informací na internetu, a přiblížíme si konferenci Dejiny knižnej kultúry východného Slovenska, která se konala při příležitosti 60. výročí Státní vědecké knihovny v Prešově. Zmínku si zaslouží i aktuální slovenský překlad vyhlášky IFLA o povinných výtiscích, která byla zatím k dispozici pouze v angličtině a v němčině.

V aktuálním čísle se krom toho podíváme, jak probíhala digitalizace lístkové kartotéky Retrospektivní bibliografie české literatury a jak vypadá výsledný systém RETROBI, a odpovíme si na otázku "Jak mohou knihovny a informační centra zlepšit přístup k informacím a kulturnímu bohatství žen?".  Ohlédneme se také za Knihovnickým happeningem v Písku, jubilejním desátým ročníkem semináře IVIG  i za nedávnými oslavami tří let od otevření NTK. Ujít jsme si nenechali ani brněnskou konferenci Library Marketing Tuesday 2012.

V neposlední řadě si společně s docentem Vlasákem připomeneme Čtyřicet let od založení informačního průmyslu v Čechách a zavzpomínáme tak na jeden z mála světlých okamžiků z dob "normalizace" v 70. letech minulého století.

S přáním příjemného čtení

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Říjen s československou příchutí. Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 10 [cit. 2024-04-17]. urn:nbn:cz:ik-13984. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13984

automaticky generované reklamy
registration login password