Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Květen plný inovací: od e-learningu k Apple Watch

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Květen plný inovací: od e-learningu k Apple Watch

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

léto je již za dveřmi a kromě slunečného počasí konečně přichází i nové číslo časopisu Ikaros. I tentokrát je to číslo plné moderních technologií – zejména pak technologií Apple. Ostatně není divu: v dubnu se tradičně koná Učitelský summit i jablečný festival iCON a krom toho se v minulých týdnech na trh dostaly dlouho očekávané Apple Watch.

Apple Watch se začaly oficiálně prodávat v pátek 24. dubna, a podle očekávání je doprovázela velká poptávka a zároveň i dlouhé čekací doby. Hodinky byly díky tradičně hektickým předobjednávkám beznadějně vyprodané a nebyly skladem ani ve většině velkých zahraničních Apple Storů.

Zajímavé zprávy ale přicházely i od Microsoftu, který média i koncové uživatele průběžně připravuje na příchod nových Windows 10. Obzvlášť zajímavá je zejména plánovaná licenční a cenová politika, protože nový operační systém by měl být k dispozici zdarma pro uživatele Windows 7 i Windows 8.

O mediální pozornost se v neposlední řadě přihlásila i Tesla, která 1. května představila Powerwall, novou řadu domácích baterií, které uživatelům usnadní přejít na alternativní zdroje energie nebo alespoň ušetřit v případě energetické špičky.

Ne všechny události posledních týdnů ale byly jen pozitivní. Uplynulý měsíc byl také ve znamení tragických následků dubnového zemětřesení v Nepálu, které si vyžádalo více než 8.000 obětí. Českou knihovnickou obec zase před několika dny zasáhla vražda knihovnice v Horní Bříze na Plzeňsku, kterou bodl nožem do zad psychicky nemocný muž.

Co se týče aktuálního čísla Ikara, těšit se můžete například na první díl srovnávací studie o využívání e-learningu na Slovensku a v USA, podíváme se na již zmiňovaný Učitelský summit a také na třídenní festival Apple technologií iCON 2015 (a pro úplnost si připomeneme i jeho minulý ročník).

Dále se dozvíme několik nových informací o projektu geografické bibliografie GEOBIBLINE, přiblížíme si květnový seminář Autorské právo v praxi II., vydáme se na exkurzi do knihovny Akademie výtvarných umění v Praze a navštívíme neméně zajímavý seminář o genealogii.

Příjemné červnové čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 4 (1 hlasování)
RYLICH, Jan. Květen plný inovací: od e-learningu k Apple Watch. Ikaros [online]. 2015, ročník 19, číslo 5 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-17516. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17516

automaticky generované reklamy