Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Léto plné odpočinku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Léto plné odpočinku

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

celoroční shon pozvolna polevuje a na jeho místo přichází sluncem a pohodou prozářené období letních prázdnin. Čas dovolených, čas odpočinku, období plné výletů, zábavy a příjemných zážitků. Nervy vysílené pracovním vypětím se pomalu uklidňují, oči unavené přípravami na zkoušky či státní maturity přestávají bolet a dokonce i záda ohnutá pod tíhou zodpovědnosti (nebo zkroucená výčitkami z prokrastinace) se pomalu narovnávají. Zkrátka a dobře, léto je v plném proudu.

V plném proudu je ale také Ikaros, který přináší zprávy, reportáže i odborné články bez ohledu na počasí či roční období. V aktuálním červencovém čísle se tak podíváme do knihovny Goethe Institutu v Praze, navštívíme švýcarské archivy, představíme si multimediální projekty studentů SNM, přiblížíme si 7. ročník festivalu AEDUCA, 19. výroční zasedání EBLIDA a ohlédneme se i za uplynulým ročníkem akce Praha – město literatury.

Kromě výše uvedených exkurzí a reportáží si také představíme portál o informační vědě a knihovnictví na Wikipedii, zamyslíme se nad možnostmi knihoven v internetovém prostředí, v recenzi si přiblížíme knihu Strategie vyhledávání informací a EIZ od Richarda Papíka, a v reakci na chystané daňové reformy se ještě podíváme na možné důsledky zvýšení DPH na knižní trh z pohledu Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Věřím, že se Ikaros stane Vaším společníkem i v období prázdnin a dovolených, a že listování jeho virtuálními stránkami pro Vás bude stejně příjemné jako ostatní prázdninové aktivity.

S přáním krásného léta,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Léto plné odpočinku. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 7 [cit. 2022-11-28]. urn:nbn:cz:ik-13738. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13738

automaticky generované reklamy
registration login password