Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros 2012

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ikaros 2012

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

rád bych vás všechny srdečně přivítal v novém roce 2012 a zároveň i na stránkách prvního letošního čísla časopisu Ikaros. Dnešním dnem tak startuje již 16. ročník našeho časopisu a já věřím, že to bude ročník úspěšný a že s námi budete i nadále rádi trávit svůj čas.

A co konkrétně na vás tentokrát čeká? Tak například článek o nové generaci knihoven a informačních služeb v Edinburku (anglický text s českým pracovním překladem), výzkum zaměřený na profesní identitu knihovníků či zamyšlení nad staronovým trendem nových náboženství, vycházejících z filmů či literatury.

V sérii zpráv a reportáží se dále podíváme na Open Access Week 2011, brněnskou konferenci Informační gramotnost a celoživotní učení, veřejnou debatu o eGovernmentu, či na seminář věnovaný elektronickým knihám a knižnímu e-trhu. Vypravíme se také na exkurzi do Knihovny Národního muzea, přiblížíme si netradiční Vánoce v karvinské knihovně a chybět nebude ani recenze, tentokrát věnovaná nové publikaci o managementu informačních zdrojů. A kdyby snad někdo cítil, že už má informací až příliš, může si odpočinout u diskuse na téma jak zvládat přebytek informací.

A ještě něco. Vzhledem k tomu, že jsme časopisem zaměřeným na informační společnost, rozhodli jsme se od ledna tohoto roku trochu rozšířit internetové aktivity. Vedle naší tradiční stránky na Facebooku jsme v minulých dnech spustili i účet na Twitteru a prezentaci na Google+. Budeme vás informovat o zajímavých akcích, novinkách z redakční kuchyně a samozřejmě uvítáme i vaše nápady, názory a zpětnou vazbu vůbec.

S přáním příjemného a spokojeného roku 2012

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Ikaros 2012. Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 1 [cit. 2023-06-04]. urn:nbn:cz:ik-13813. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13813

automaticky generované reklamy