Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Prodej Yahoo, doména .web a Pokémoni

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Prodej Yahoo, doména .web a Pokémoni

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

prázdniny jsou v plném proudu a kromě slunečného počasí a nekonečných repríz v televizi se do našich životů vplížilo i něco nového – fenomén Pokemon Go, mobilní aplikace, která během pouhých několika týdnů vyhnala do ulic a do parků desítky milionů lidí. Mysleli jste si, že jsou Pokémoni retro? Kdepak, vrátili se s plnou parádou a obsadili naše ulice i naše smartphony.

V porovnání s mediální smrští kolem Pokémonů se může zdát, že se ani nic jiného zajímavého nestalo, ale opak je pravdou. Obvyklá okurková sezóna přeci jen trochu ustoupila a přišly i nějaké zajímavé události – jako je například vznik nové top-level domény .web, kterou v rekordní aukci vydražila neznámá společnost Nu Dot Co za 135 milionů dolarů a přeplatila tak mj. i Google.

Na konci července došlo také k prvnímu zkušebnímu letu letadla Aquila, které vyvíjí Facebook v rámci projektu Internet.org, a které by ve finále mělo být schopné létat až tři měsíce a poskytovat konektivitu v odlehlých oblastech, kde zatím internet není dostupný (nebo by se jiné formy připojení nevyplatily).

Mezi další prázdninové události patří například prodej společnosti Yahoo, kterou koupila společnost Verizon (za poměrně skromných 5 miliard dolarů), protokol BitTorrent oslavil 15. narozeniny, smutná řada teroristických útoků (v Nice, v Bagdádu či v Kábulu), či start e-knihovny Liberary zaměřené na svobodné překlady světové literatury.

Co se týče aktuálního čísla, těšit se můžete například na seminář Otevřené repozitáře, exkurzi do Kapucínské knihovny či ohlédnutí za první Nocí filozofie v Česku.

Dále se podíváme na seminář o digitalizaci, představíme si platformu OpenAIRE a v neposlední řadě se podíváme i na zmiňovaný mobilní fenomén Pokemon Go.

Příjemné letní čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 3.9 (hlasů: 11)
RYLICH, Jan. Prodej Yahoo, doména .web a Pokémoni. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 7 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-17814. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17814

automaticky generované reklamy
registration login password