Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

iPhone 7, souboj dronů a cesta na Mars

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

iPhone 7, souboj dronů a cesta na Mars

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

Jednou z tradičně nejvýznamnějších podzimních událostí v oblasti nových technologií je každoroční zářijová tisková konference Apple. Ta se letos konala ve středu 7. září a Apple na ní podle očekávání představil nový iPhone 7, který na jednu stranu přinesl vyšší výkon, lepší kameru a voděodolnost, ale na druhé straně přišel o konektor na sluchátka a mechanické tlačítko, za což si vysloužil nemalou kritiku. Kromě iPhonů Apple představil iOS 10 a novou generaci Apple Watch (Series 2) s lepším displejem a GPS.

Na konci září došlo také k několika novinkám v oblasti dronů. Společnost GoPro ve druhé polovině září představila GoPro Karma, zajímavého skládacího drona vybaveného nejnovější kamerou GoPro Hero5 a zdálo se, že zájemci o kvalitní drony mohou už začít šetřit na Vánoce. Nicméně ani ne o týden později představila společnost DJI vlastní verzi skládacího drona – DJI Mavic Pro, který bude (naneštěstí pro GoPro) ještě skladnější a o něco lépe vybavený.

V obou případech každopádně platí, že drony letos konečně dokázaly spojit vysokou kvalitu obrazu, jednoduchost ovládání a vynikající skladnost a to nepochybně usnadní jejich mnohem větší rozšíření a popularitu (i když podobně jako v případě iPhonů zatím nejsou vyloženě levné).

Jinak září obecně bylo poměrně zajímavé – Elon Musk představil velkolepý projekt cesty na Mars a budoucí kolonie, Google oslavil 18. narozeniny, Jára Cimrman dokonce padesáté, společnost Yahoo potvrdila největší hackerský útok, při kterém unikla data půl miliardy uživatelů a v USA proběhla první prezidentská debata.

A co se týče aktuálního čísla, těšit se můžete na zprávu z konference HCI International 2016, ohlédnutí se za oslavami 10 let SNM, či workshop věnovaný tvorbě e-knih. Dále si připomeneme letošní jubilejní 10. CONiáš v Městské knihovně, podíváme se na výroční oslavy vsetínské knihovny a chybět nebude ani druhý díl článku o almanachu Jitřenka.

Příjemné podzimní čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. iPhone 7, souboj dronů a cesta na Mars. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 9 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-17852. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17852

automaticky generované reklamy
registration login password