Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Internetové kavárny v Řecku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Internetové kavárny v Řecku

0 comments

Letos, tedy v květnu 2002, jsem byla na dovolené v Řecku. Protože internetovou poštu používám takřka denně, vyzkoušela jsem, jak funguje toto spojení s domovem. Mám tak možnost srovnání ze tří naprosto odlišných míst.

První je malé městečko Kalampaka v severní části Řecka. Turistický ruch zde zatím není příliš velký. Internetová kavárna byla hned vedle hotelu Edelweiss. Měla 1 počítač pro dva uživatele. Poplatek byl 1 EUR na 15 minut (1 euro přibližně odpovídá 30,- Kč). Spojení bylo aktivováno vhozením mince do přístroje podobného např. hudební skříni. Po uplynutí odpovídajícího času ještě počítač avizoval po dobu 1 minuty možnost vhodit další minci a pokračovat v práci bez přerušení. Kolem 20.00 hod večer byla kavárna prázdná a internet volný.

Dalším místem byla internetová kavárna na jedné z hlavních tříd v Athénách. Zde bylo k dospizici 10 počítačů vždy pro 2 uživatele. Poplatek byl 3,60 EUR za hodinu, přičemž minimální poplatek byl 1,20 EUR (tedy = 20 min). Spojení aktivovala obsluha od baru a také kontrolovala délku spojení a inkasovala peníze. První večer, kolem 21.00 hodiny byl 1 PC volný, druhý večer po 22.30 hodině bylo plně obsazeno.

Třetím místem bylo přímořské letovisko Tolo na jihu Peloponéského poloostrova. Zdejší internetová kavárna byla na hlavní třídě (další ulice tam v podstatě nejsou). Nabízela k využití celkem 6 PC vždy pro dva uživatele nejen s internetem, ale i s dalšími turistickými informacemi. Spojení aktivovala obsluha, za 15 minut inkasovala 1,40 EUR. Ve 21.30 hodin bylo prázdno, po půl hodině byly obsazeny 3 PC (ještě nazačala turistická sezóna, většina hotelů byla prázdná).

Bylo velice příjemné, že internetové kavárny byly vždy v dosahu maximálně 10 minut chůze. Poplatek odpovídá úrovni cen ostatních služeb a je celkem přijatelný. Využití svědčí o tom, že večerní život v Řecku začíná až kolem 22.00 hod.

Vím, že by každého jistě zajímalo více využití internetu v knihovnách. Bohužel jsem zatím neměla možnost to osobně poznat.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
ŠKRABALOVÁ, Drahomíra. Internetové kavárny v Řecku. Ikaros [online]. 2002, ročník 6, číslo 8 [cit. 2024-04-23]. urn:nbn:cz:ik-10945. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10945

automaticky generované reklamy
registration login password