Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Od soutěžení ke kritickému myšlení

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Od soutěžení ke kritickému myšlení

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

v letošním zářijovém čísle najdete opět řadu příspěvků z různých oblastí knihovnicko-informačního světa. Účastníci soutěže Prázdninové brouzdání erotickou literaturou se již mohou seznámit s celkovými výsledky letní soutěže a zjistit, zda jsou právě oni mezi šťastnými výherci – těm tímto též gratulujeme! Pokud jste nevyhráli, ale realizovali jste projekt, který by přispěl k začleňování občanů do informační společnosti, můžete zkusit účast v další soutěži – e-Inclusion Awards.

Zcela jistě vás potěší také zprávy z dalekých cest – ať již z Kanady ze Světového knihovnického a informačního kongresu, z Lotyšska či z Maďarska. Nechce-li se vám již v babím létě cestovat (ani virtuálně), můžete zůstat v našich luzích a hájích – vyrábět knihy na Havlíčkobrodsku, elektronicky se vzdělávat v Praze či podpořit výstavbu nové budovy Národní knihovny na happeningu, který se uskuteční 22. září v Klementinu.

Jste-li skutečnými internauty a zajímají-li vás novinky ze světa internetu (abychom se přiznali, o tom si vlastně v redakci ani nedovolíme pochybovat), uvítáte jistě přehledný článek věnovaný Knolu. Ne, opravdu se nejedná o překlep, resp. o chybějící „l“, tentokráte nemáme na mysli Adolfa Knolla z Národní knihovny ČR, experta na digitalizaci, nýbrž nového pomocníka pro sdílení znalostí z dílny Googlu.

Jelikož se řada z vás pohybuje v akademickém prostředí, nechybí ani diskusní příspěvek zabývající se problematikou plagiátorství a vysokoškolských prací, zejména prací habilitačních. Budeme se zájmem sledovat, zda příspěvek vyvolá diskusi – připomínáme ostatně možnost přidávat komentáře u všech článků. Neváhejte a vyjadřujte své názory, odborná diskuse tříbí myšlenky a přispívá k rozvoji kritického myšlení. To by ostatně mělo být v podstatě tím nejdůležitějším, co se naučí studenti vysokých škol, jak zdůraznil i prof. Andrew Lass ve své červnové pražské přednášce, z níž najdete v zářijovém Ikarovi zprávu, ale i na semináři CASLIN, o jehož průběhu jsme vás již podrobně informovali v srpnovém čísle. Vládnout se tedy dá nejenom daty, ale také poznáním a vědomostmi získanými z informací. Tím jsme zase dostali zpět k důležitosti kritického myšlení…

Příjemné a inspirativní čtení přeje

redakce Ikara

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Od soutěžení ke kritickému myšlení. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 9 [cit. 2024-06-25]. urn:nbn:cz:ik-12929. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12929

automaticky generované reklamy
registration login password