Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Majový Ikaros a ztracená konference

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Majový Ikaros a ztracená konference

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

vítám vás u květnového čísla časopisu Ikaros. Jak jste si pravděpodobně již všimli, zatím se nikde neobjevilo obvyklé speciální číslo věnované konferenci Inforum. O chybu ani konspiraci se nejedná; časopis Ikaros byl sice i letos mediálním partnerem konference, ale po dohodě s organizátory bylo rozhodnuto, že pokryjeme Inforum formou klasických článků v příštím čísle, nikoliv "online zpravodajstvím" jako v posledních letech. Konference se tedy neztratila, jen přijde později. Kdo chtěl Inforum sledovat téměř v reálném čase, kolegové z Inflow zajišťovali live-blogging; a koho zajímají spíše souhrnné články, může se už pomalu těšit na červnové číslo Ikara.

Vzhledem k tomu, že jsme tentokrát nemuseli řešit konferenční speciál, měli jsme trochu více času na klasické květnové číslo, jehož úvodník ostatně právě čtete. Výsledkem je, jak alespoň doufáme, spousta zajímavých článků, včetně reportáže z prvního Knihovnického Barcampu v ČR a z dubnového festivalu vědy, techniky a umění ENTER 6: BIOPOLIS. Obě akce jsem měl možnost navštívit a obě se mi moc líbily.

Co se reportáží týče, máme pro vás ještě zprávu z vernisáže výstavy věnované historii slovenského spolku Detvan v Praze a exkurzi SKIPu do Knihovny HAMU. Krom toho si představíme skandinávský projekt DigitaltMuseum, podíváme se, jak efektivně podpořit otevřený přístup k vědeckým informacím, a díky jednomu webovému projektu budeme moci naslouchat městům (a policejním vysílačkám).

A ještě pořád nekončíme. Čeká na vás také kupříkladu článek mapující vývoj informační základny v ČR, přiblížíme si publikační procesy při vydávaní digitálního obsahu na mobilních zařízeních, a chybět nebude ani rozhovor s Jitkou Motejzíkovou. V neposlední řadě se můžete těšit na první díl série "Digitální odznaky a gamifikace v kontextu učení" a na článek o vědecké kolaboraci u projektu Paměť Slovenska.

Příjemné květnové čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Majový Ikaros a ztracená konference. Ikaros [online]. 2013, ročník 17, číslo 5 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-14085. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14085

automaticky generované reklamy
registration login password