Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros 2013

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ikaros 2013

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

rád bych vás co nejsrdečněji přivítal na stránkách prvního čísla Ikara v roce 2013 a současně i prvního čísla již 17. ročníku našeho časopisu. Stejně jako tomu bývá každý rok touto dobou, i tentokrát věřím, doufám a cítím v mnoha různých kostech, že to bude rok příjemný, úspěšný a plný pozitivních změn!

Stejně jako každý rok také plánujeme i některé změny a novinky přímo na Ikarovi. Na začátku roku 2012 jsme kupříkladu kromě stránky na Facebooku spustili i účet na Twitteru a profil na Google+. Letos máme plány ještě o něco větší, přičemž týkat by se měly především samotného časopisu. Zatím bych ale rád zůstal tajemný jako hrad v Karpatech a pouze připomenu, že v dubnu časopis Ikaros slaví své narozeniny. A právě narozeniny jsou ideální příležitost, kdy to oficiálně "rozbalit".

Rozhodně ale nebudeme tajemní ohledně obsahu aktuálního čísla. Připravili jsme si pro vás například zajímavý článek o autorském právu, reportáž z exkurze do Nostické knihovny, návštěvu Jakob-und-Wilhelm-Grimm-Zentrum neboli univerzitní knihovny Humboldtovy univerzity v Berlině, či článek věnovaný významnému architektovi jménem Henri Labrouste, který se ve své práci věnoval i knihovnám.

Ohlédneme se také za posledním ročníkem Open Access Week v České republice, zmíníme projekt švýcarské státní a univerzitní knihovny zpřístupňující cca milion stran novin, podíváme se, co pro nás v tomto roce chystá Městská knihovna v Praze, a představíme si nový odbavovací systém EasyGo. Velmi aktuální je také vyhlášení tzv. Big Brother Awards za rok 2012, které proběhlo ve středu 16. ledna.

S přáním co nejpříjemnějšího roku 2013

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Ikaros 2013. Ikaros [online]. 2013, ročník 17, číslo 1 [cit. 2023-01-27]. urn:nbn:cz:ik-14027. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14027

automaticky generované reklamy