nejpozdější
Ve čtvrtek 22. 10. 2015 se uskutečnila další z exkurzí pražské organizace SKIP v archivu a knihovně Českého rozhlasu. Knihovna Českého rozhlasu sídlí na Vinohradské třídě v centru podpory vysílání.
VíceDne 18. června 2015 se uskutečnila další z exkurzí pražské organizace SKIP.
VíceJak už název napovídá, tématem článku bude otevření nové budovy Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Ale podívejme se nejprve maličko do historie zlínského knihovnictví. Začalo to nejspíše knihovnou Čtenářského spolku. Nejstarší zmínku o této instituci najdeme v díle Karla Stloukala, ve kterém popisuje její založení. Čtenářský spolek měl velký podíl na pozvednutí kulturní úrovně obyvatel Zlína. Navíc svoji knihovnu převedl z různých důvodů a pod tíhou okolností na město Zlín, a tak vznikla městská knihovna. [1]
VíceDvacet čtyři profesionálů sdružených v organizaci SKIP se na konci září tohoto roku sešlo v Kateřinské ulici v Praze, aby společně zavítalo do Knihovny Václava Havla. Knihovna nese status obecně prospěšné organizace a stará se o uchovávání a šíření odkazu našeho bývalého pana prezidenta. Otevřena je každé úterý od 9-17 hodin.
Mimoto může veřejnost navštívit i stálou expozici, která je přístupná celý týden kromě pondělí od 12-18 hodin. Tu najdeme v Řetězové ulici na Praze 1 v prostorách bývalé Galerie Montmartre pod názvem „Václav Havel: Český mýtus aneb Havel v kostce“. V těchto prostorách pořádá knihovna též semináře, autorská čtení, výstavy, koncerty a divadelní představení.
VíceKnihovna knihovnické literatury (KKL) je součástí Knihovnického institutu Národní knihovny ČR. KKL byla založena roku 1953 jako odborná příručka tehdejšího Ústředního vědecko-metodického kabinetu knihovnictví Národní a universitní knihovny v Praze. Na začátku své činnosti měla jen příruční knihovnu, do níž byla uložena základní knihovnická literatura vypůjčená z fondu Národní a universitní knihovny.
V rámci České republiky je naší největší takto oborově zaměřenou odbornou knihovnou. Její fond je doplňován tuzemskou i zahraniční literaturou, a to nejen novinkami, ale i retrospektivně – všemi vhodnými dokumenty, které dokládají vývoj knihovnictví a příbuzných oborů (např. knihovědy, andragogiky, archivnictví aj.) u nás i v zahraničí. Její další důležitou funkcí je tedy funkce archivní.
Více