Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Velký vánoční upgrade aneb Ikaros Beta

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Velký vánoční upgrade aneb Ikaros Beta

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

v minulém úvodníku jsem velmi tajemně a nenápadně naznačoval, že nás v prosinci čekají velké změny – a je načase, abych tyto změny oficiálně představil. Jsou to změny poměrně zásadní – po mnoha a mnoha letech totiž dochází k dlouho plánovanému přechodu na nový redakční systém a současně ke změně grafiky.

Přechod na novou verzi redakčního systému nám v dlouhodobém horizontu umožní implementovat celou řadu zajímavých a moderních prvků a nástrojů, od lepšího vyhledávání či nabídky souvisejících článků až po tvorbu newsletterů; v krátkodobém horizontu se nicméně můžou objevit různé chyby, errory či výpadky stránek. Prosíme Vás proto o pochopení a případně i o trpělivost, než se situace stabilizuje.

Stejně tak Vás prosíme o shovívavost, i co se týče grafického vzhledu nových stránek. Naše současná šablona bohužel není s novou verzí Drupalu kompatibilní, a grafiku tedy budeme vytvářet a ladit tak říkajíc "za pochodu". Pokud tedy někdy v následujících dnech najdete na stránkách Ikara jen oranžovou změť textů a obrázků, nelekněte se – je velmi pravděpodobné, že se to časem zlepší :)

Co se týče aktuálního čísla, přinášíme vám například článek věnovaný persvazivním technologiím, ohlédnutí za 60 lety vysokoškolské knihovny v Ústí nad Labem, představení Šumné bibliothéky na pražském Břevnově či první díl série článků o historii informačních systémů a služeb v Čechách od Rudolfa Vlasáka. Dále se můžete těšit na zprávu ze semináře IVIG 2014, představení databáze Scopus či ohlédnutí za knihovnickou konferencí LIB CON CZ.

A kromě toho všeho vám samozřejmě přejeme i krásné Vánoce!

Příjemné sváteční čtení,

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 3 (hlasů: 2)
RYLICH, Jan. Velký vánoční upgrade aneb Ikaros Beta. Ikaros [online]. 2014, ročník 18, číslo 12 [cit. 2024-07-24]. urn:nbn:cz:ik-14304. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/14304

automaticky generované reklamy
registration login password