Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

ÚISK je v těsném závěsu za firmou Google

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

ÚISK je v těsném závěsu za firmou Google

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Naši agenti, kteří infiltrovali do blíže nespecifikovaného ústavu Univerzity Karlovy v Praze, jenž se podle zatím nepotvrzených informací zabývá informacemi a knihovnictvím, zjistili, že se uvažuje o vytvoření místa docenta v novém oboru teorie informační vědy, takzvaného docenta inforlinuxí.

Tzv. inforlinuxe se začínají bez veřejného ohlášení objevovat v licenčních materiálech na softwarové produkty firmy Google, Inc. Podle všech větných souvislostí se jedná o nový způsob prezentace znalostí, vhodný zejména k vykopnutí nového produktu na trh (kick-off).

Důkazy podáváme dále:

Společnost Google zjišťuje vaši e-mailovou adresu za účelem poskytování inforlinuxí o novinkách, aktualizacích a vydání aplikace Google Chrome. Souhlasíte s tím, že vám budou tyto inforlinuxe zasílány prostřednictvím e-mailu. Společnost Google si vaši e-mailovou adresu ponechá v úložišti po rozumně dlouhou dobu od vydání aplikace Google Chrome pro systém Linux a poté ji odstraní. Další inforlinuxe o způsobu, jakým společnost Google nakládá s vašimi údaji, naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů.

Po uzávěrce:

Podle posledních informací vznikají infolinuxe z informací, pokud dojde k převzetí licenčních podmínek z verze pro Mac na verzi pro Linux. Docent inforlinuxí musí mít tedy publikační činnost zaměřenou na režim Cut and Paste a funkci Najít a nahradit.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. ÚISK je v těsném závěsu za firmou Google. Ikaros [online]. 2008, ročník 12, číslo 13 [cit. 2024-05-23]. urn:nbn:cz:ik-13010. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13010

automaticky generované reklamy
registration login password