Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Na INFORU podesáté o elektronických informačních zdrojích

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Na INFORU podesáté o elektronických informačních zdrojích

0 comments

Již desátý ročník konference INFORUM, která si získala pozici nejvýznamnější akce na poli elektronických informačních zdrojů ve střední Evropě, se uskuteční ve dnech 25. až 27. května 2004 v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze. Konferenci organizačně zajišťují Albertina icome Praha a VŠE.

Připomeňme, že první čtyři roky konferenci (tehdy ještě pod názvem Infomedia) hostilo pražské Výstaviště (třikrát Planetárium a jednou, v roce 1997, hlavní výstavní budova), to v rámci veletrhu Svět knihy.

Program je rozdělen do devíti tematických sekcí, ale pravděpodobně ještě dozná změn. Zatímco některé sekce lze považovat za tradiční ("Trendy a novinky v nabídce elektronických informačních zdrojů" či "Prezentace kulturního dědictví: integrace - agregace - kontextualizace" - digitalizace historických fondů), jiné zmizely (informační zdroje o EU) a další přibyly ("Elektronické knihy: hrozba, nebo doplněk tradičních dokumentů?" či "Elektronické doručování dokumentů (DDS) - současné trendy"). Sekce "Partnerství knihoven a státní správy a samosprávy" navazuje sekci z minulého roku zaměřenou na e-government.

Třídenní program doplní minimálně dva workshopy o digitalizaci a nově o archivaci webových dokumentů. Uvažuje se ještě o třetím, ale jeho obsah bude upřesněn.

Standardní vložné činí 3370 korun (v případě úhrady do 26. března pouze 2556,-). Účastníci ze škol, zdravotnických zařízení, neziskových organizací, veřejné správy, akademických a veřejných knihoven registrovaných MK ČR/SR zaplatí 2434,- (resp. 1825,- v případě úhrady do 26. března). Formulář pro registraci bude zpřístupněn 1. března.

Přihlášky příspěvků (včetně české a anglické anotace) jsou přijímány do 16. února. Na stejný den je stanovena uzávěrka nominací na Cenu INFORUM 2004, která se uděluje českým nebo slovenským informačním produktům nebo počinům souvisejícím s tématem konference. Výsledky (na základě hlasování účastníků) budou slavnostně oznámeny na společenském večeru 26. května. Ikaros je dvojnásobným nositelem této ceny. Dosud byly registrovány čtyři nominace: Infozdroje, Infolib, Portál veřejné správy a grantový program LI.

Vydavatel Ikara jakožto mediálního partnera počtvrté nabídne zájemcům o program konference živé vysílání zvukem a obrazem (z Nové auly VŠE), které sponzoruje firma Sefira, průběžné textové zpravodajství a fotografie.

Výstava více než dvaceti domácích a zahraničních firem bude otevřena ve foyeru Nové auly (přízemí a první patro) po celou dobu konání konference.

Záštitu nad konferencí opět převzal ministr informatiky V. Mlynář. Zatím však nebylo potvrzeno, zda se stejně jako loni zúčastní jejího zahájení.

Hlavními partnery jsou společnosti Thomson Dialog, ProQuest Information and Learning a Ovid Technologies. Thomson Dialog navíc sponzoruje Infokoncert a ProQuest Information and Learning dopravu slovenských účastníků Infobusem.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Na INFORU podesáté o elektronických informačních zdrojích. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 2 [cit. 2024-04-23]. urn:nbn:cz:ik-11490. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11490

automaticky generované reklamy
registration login password