Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihy, e-knihy, Apple a BMI

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Knihy, e-knihy, Apple a BMI

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

v souvislosti s březnem se obvykle nabízí hovořit buď o měsíci čtenářů nebo měsíci internetu, ale zatímco měsíc čtenářů zatím ještě probíhá (a například Noc s Andersenem se bude konat až v noci z 1. na 2. dubna), projekt BMI naopak už před osmi lety skončil - což pro mě bylo poměrně překvapivé zjištění, protože mi to nepřipadalo až tak "dávno", co jsme se mu na stránkách Ikara věnovali (viz například ohlédnutí za historií BMI či rozhovor s Jaroslavem Winterem).

Nechme tedy březen prozatím bez nějakých výraznějších přívlastků a pojďme se podívat na březnové novinky. Asi nejzajímavější "technologickou" událostí posledních týdnů byla březnová tisková konference Apple, na které byl představený dlouho očekávaný 4'' iPhone SE (spojující design iPhonu 5S s výkonem iPhonu 6S) a nový 9,7'' iPad Pro s podporou Apple Pencil. Nekonala se tedy žádná technologická revoluce, ale pro uživatele, kterým nevyhovuje současný trend padesátipalcových telefonů, to byla asi nejlepší zpráva za poslední tři roky.

Co se týče dalších událostí, na začátku března zemřel americký programátor Ray Tomlinson, který v roce 1971 vynalezl e-mail. Apple také v březnu s konečnou platností prohrál dlouholetý soudní spor o ceny e-knih, přičemž za soudní poplatky a zejména za vyrovnání s uživateli zaplatí 450 milionů dolarů. V březnu se také na internetu chvíli hovořilo o klasické československé komedii Zabil jsem Einsteina, pánové, protože se v ní objevil předchůdce "selfie-tyče", čehož si všiml diskusní server Reddit a technologický server The Verge.

Zajímavé ale nejsou jen staré české filmy, ale i nové číslo časopisu Ikaros, které vám tentokrát přináší například recenzi knihy Waltera Lippmanna o veřejném mínění, ohlédnutí za konferencí BOBCATSSS či konferencí PASIG, další díl seriálu o knihovnách za II. světové války a v neposlední řadě se v sérii vzpomínek ohlédneme i za lednovým úmrtím Dr. Jarmily Burgetové.

Příjemné velikonoční čtení,
Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Průměr: 4.3 (hlasů: 3)
RYLICH, Jan. Knihy, e-knihy, Apple a BMI. Ikaros [online]. 2016, ročník 20, číslo 3 [cit. 2024-07-25]. urn:nbn:cz:ik-17712. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/17712

automaticky generované reklamy
registration login password