Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Každý čtvrtek nová kniha - letní soutěž pro čtenáře Ikara

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Každý čtvrtek nová kniha - letní soutěž pro čtenáře Ikara

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

A jsou tady opět PRÁZDNINY. Dva až tři měsíce blaženého nicnedělání, dva až tři týdny zasloužené dovolené, lehké světlé oblečení, prořídlé jízdní řády městské hromadné dopravy, prázdnější ulice od aut, klidnější pracovní prostředí... a v Ikarovi letní soutěž. Ta letošní se tematicky vztahuje k celostání anketě Moje kniha a může se do ní zapojit skutečně kdokoliv (a to kdykoliv v průběhu soutěže).

Dychtíte po podrobnostech soutěže?

Každý čtvrtek počínaje 1. červencem 2004 bude na stránkách Ikara zveřejněna soutěžní otázka, resp. ukázka. Každý týden pro vás vyfotíme část knihy vybrané ze seznamu stovky nejoblíbenějších knih obyvatel ČR, který byl zveřejněn 17. června t. r. Může to být část textu či ilustrace, ale i samotné fyzické knihy (obálky, titulního listu apod.). Úkolem vás soutěžících bude uhádnout, o jakou knihu se jedná, a správnou odpověď (název knihy a jejího autora) zaslat na adresu redakce (soutez@ikaros.cz). E-mail s vaší odpovědí opatřete předmětem (subjectem) "Každý čtvrtek nová kniha", abychom vaše odpovědi na anketu v záplavě všech e-mailů nepřehlédli.
POZOR! Do každého svého e-mailu s odpovědí na soutěžní otázku napište kontaktní údaje: jméno, příjmení, město svého bydliště, e-mailová adresa (vždy stejná). Jen tak nám umožníte vždy správně identifikovat Vaši osobu a sčítat počet Vašich správných odpovědí.

Soutěžních ukázek bude celkem deset - soutěž tak bude probíhat do začátku září a vyhlášení výsledků se dočkáte v říjnovém čísle Ikara v roce 2004. V tu dobu budeme již také znát opět užší seznam 50 nejoblíbenějších knih v anketě Moje kniha a na spadnutí bude vyhlášení té jediné nejoblíbenější v rámci Týdne knihoven.

Do soutěže se můžete zapojit kdykoliv v jejím průběhu. Pokud tedy nestihnete začátek, neklesejte na mysli a aktivitě!

Správná odpověď na předchozí otázku bude zveřejněna vždy s novou otázkou/ukázkou, takže budete moci průběžně sledovat svoje skóre. Vystavením nové ukázky redakce končí s příjmem odpovědí na předchozí otázku/y!

Jaká odměna čeká na vítěze?

Ceny budou předány třem nejúspěšnějším soutěžícím podle počtu správně zodpovězených soutěžních otázek. Pokud bude na první až třetí cenu více kandidátů (tj. více soutěžících zodpoví správně stejný počet otázek), redakce vylosuje jednoho z nich, který získá cenu.

A jaké ceny jsme tedy pro nejlepší soutěžící připravili? Opět tematické. Tři nejúspěšnější soutěžící získají každý po jedné knize vybrané opět ze 100 nejlepších knih vybraných v anketě Moje kniha, dle výběru redakce, s ohledem na dostupnost na knižním trhu.

  • 1. cena: Kniha vybraná ze seznamu 100 nejlepších knih s největším počtem stran
  • 2. cena: Kniha vybraná ze seznamu 100 nejlepších knih s druhým největším počtem stran
  • 3. cena: Kniha vybraná ze seznamu 100 nejlepších knih s nejmenším počtem stran

Všichni tři výherci navíc získají nálepku Ikaros a roční předplatné časopisu Ikaros ZDARMA.


Proto neváhejte - každý čtvrtek novou knihu najdete Vy, Vaši příbuzní, přátelé, známí, kolegové, čtenáři... na www.ikaros.cz.

moje_kniha.gif

Poznámka:
Ze soutěže jsou vyloučeni členové a spolupracovníci redakce časopisu Ikaros a jejich rodinní příslušníci.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Každý čtvrtek nová kniha - letní soutěž pro čtenáře Ikara. Ikaros [online]. 2004, ročník 8, číslo 7 [cit. 2023-09-23]. urn:nbn:cz:ik-11659. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11659

automaticky generované reklamy