Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros málem sestřelen aneb Co se pro vás podařilo zachránit

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Ikaros málem sestřelen aneb Co se pro vás podařilo zachránit

0 comments
Rubrika: 

Někdo vstane a dívá se na svět škaredým pohledem, zatímco jiný mívá hnedle po ránu dobré nápady. Ještěže si Ikaros vybírá spolupracovníky z druhého soudku. Obdařen geniální předvídavostí se administrátor lokální sítě rozhodl jednoho dne zálohovat data na serveru, a tak technická chybička, ke které došlo později, nemohla již zmařit úsilí spojené s přípravou druhého čísla.

Za magickým slovem konce 20. století „Internet" a za dvojtečku lze řadit definic co hrdlo ráčí: Počítačová síť. Komunikační prostředek. Hypermédium. Kyberprostor. Pavučina. Informační dálnice. Atd. Termíny, které jsem zmínil, mají co dělat s technickou nebo technologickou stránkou věci. Ale co my, dvojnožci, kteří sedíme před monitory, držíce se pevně myši? Změnilo nás osudové setkání s Internetem? Stali jsme se dokonce závislými? Alespoň částečné odpovědi jsme hledali v naší anketě.

Jazyk HTML umožňuje, aby se v podstatě kdokoli stal designerem webovských stránek. S jídlem však roste chuť, ale naše neskromné představy narážejí na značná omezení. V prostředí HTML si DTP studio rozhodně není radno zřizovat. Michal Voců ukazuje, že nestačí tempu změn v oblasti souvisejících aplikací, včetně prohlížečů, a naznačuje, kudy by se mohl ubírat další vývoj tohoto formátu.

Když začínala televize Nova, napadlo ji zřídit automaty „Vox populi", kde si občané za deset korun mohli z plných plic zanadávat. Největší rivalové na naší politické scéně vyměnili budky za elektronická diskusní fóra, ale výsledek - aspoň co do obsahu - není odlišný.
Na tvrdou kritiku, která dopadla v nedávné televizní debatě „Tenký led" na Svěrákovic tragikomedii Kolju, ověnčenou tuzemskými i zámořskými vavříny, reagujeme v glose. V pravidelném kyberfeministickém okýnku Petra Jedličková vyvrací názor, že feminismus představuje seriózní životní postoj, tím méně ideologii, které se civilizace musí bránit. Mužům vzkazuje, že si místo nich nehodlá pořídit robota.

Do naší redakční schránky dorazily první ohlasy (s díky je uveřejníme, jakkoli nám neskládají pouze poklony) - zaplaťpánbu, už jsme mysleli, že se o nás neví. Abychom tomu zabránili, nechali jsme zařadit odkaz na Ikara do Atlasu, Seznamu (zatím bez úspěchu) a Yahoo. V každém případě přístupů utěšeně přibývá. Věříme, že jde pouze o začátek.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Ikaros málem sestřelen aneb Co se pro vás podařilo zachránit. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 2 [cit. 2024-02-22]. urn:nbn:cz:ik-10008. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10008

automaticky generované reklamy
registration login password