Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
méně než
1 minuta
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Přehled regionálních knihoven s prezentacemi či katalogy na WWW, které používají automatizovaný systém LANius. Tento dokument vás přesvědčí, že obdobná stránka ve správě Seznamu CZ není zdaleka úplná. Odkaz na prostějovskou knihovnu vás přivede na server, kde můžete vyhledávat (podle kraje nebo podle lokality) v databázi evidující základní údaje o všech knihovnách v ČR.


Přes 4500 univerzit ze 139 zemí můžete navštívit prostřednictvím Braintrack University Index. Vyhledávat je možno buď fulltextově, nebo dle abecedního restříku podle jednotlivých zemí.


Na serveru pražské VŠE lze najít kromě mnoha jinéh o Knihovnu elektronických publikací. Přehled není sice vyčerpávající, ale obsahuje v zahraničních soupisech opomíjené české hypertextové publikace.


Pod honosným názvem Czech Open Information Project jsou prezentovány "zajímavé a důležité informace o České republice, a o vyjímečných dílech umění, vědy, techniky a průmyslu, vytvořených na jejím území."

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 3 [cit. 2024-06-16]. urn:nbn:cz:ik-10178. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10178

automaticky generované reklamy
registration login password