Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Server Gabriel (Gateway to Europe´s National Libraries) představuje cenný zdroj o národních knihovnách v Evropě a mj. slouží jako vstupní brána do jejich webovských prezentací a katalogů. Ve třech jazycích (angličtině, němčině a francouzštině) se také dozvíte o společných projektech.


Část tištěných dokumentů a fotografií z 19. století z fondu francouzské Národní knihovny a dalších institucí je vystavena v elektronické podobě na experimentálním serveru Gallica. K navigaci v systému slouží hrubé roztřídění do několika oborů (historie, filozofie, literatura, ekonomie, právo, politologie a věda obecně). Sbírka by měla obsáhnout celkem 300 tisíc faksimilií.


Zdarma přístupný seznam právních norem publikovaných v roce 1998 je setříděn podle částek, čísel předpisů a podle instituce, které je vydala. Zpracovatel elektronické verze TORI Soft připomíná, že "pouze tištěná podoba Sbírky zákonů je právně závazná".

Veškeré informace o informační společnosti, tedy informační politika, podpůrné programy, telekomunikační politika, elektronický obchod, zprávy z konferencí naleznete na stránkách European Community Information Society Project Office.


Na stránkách firmy LangSoft je vystaven velmi praktický překladový slovník. Překládat můžete z i do angličtiny, němčiny, italštiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny. Pracuje celkem svižně a i slovní zásoba je bohatá.


Jedna z prvních českých softwarových společností, Software602 expandovala do USA. Doby kdy vrcholem její činnosti byl editor T602 jsou ty tam. Nyní sídlí na Floridě a představuje řadu produktů pro Internet a Intranet.

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 5 [cit. 2024-07-19]. urn:nbn:cz:ik-10211. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10211

automaticky generované reklamy
registration login password