Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Kolem "internetovského serveru pro orientační překlad kratších anglických textů" slovenské provenience létá příliš much. Na rozdíl od obdobné služby, kterou nabízí vyhledávací systém Altavista, nemělo ani smysl podrobovat takto převedené texty podrobovat důkladnějšímu zkoumání. Na dotaz "Mary is sleeping" jsme sice obdrželi správnou odpověď (Marie spí), ovšem v případě věty "Mary is getting married" jsme se dozvěděli, že "Marie dostává oddaný"...


V městečku Cedar Rapids v americkém státě Iowa se v minulém století usadilo mnoho našich krajanů, které navštívil i Antonín Dvořák, a tak ve fondu zdejší veřejné knihovny je bohemikální literatura zastoupena v hojném počtu. V Cedar Rapids bylo také v roce 1995 za účasti prezidentů Clintona, Havla a Kováče otevřeno České a slovenské muzeum.


Elektronické, studentské, ale kýmsi sponzorované periodikum Academica nabízí denně aktualizované odkazy na články v tisku, původní články, diskusní skupiny a mnoho dalších informací, nejen pro členy akademické obce. Pozornému uživateli Ikara jistě neuniklo, že se blíží konference Infomedia. Ve stejném termínu (21. - 24. 5.) probíhá i knižní veletrh Svět knihy. Elegantní tříjazyčná prezentace z dílny společnosti Globe se však omezuje pouze na základní údaje o akci. Ještě na počátku dubna nebyl k dispozici ani předběžný program a rubrika vystavovatelé byla prázdná.


Czech Music Information Project - tento název skrývá ucelený informační zdroj z oblasti české hudby připravilo ho České hudební informační středisko za podpory UNESCO. Kromě informací o skladatelích, orchestrech, souborech, hudebních školách zde naleznete i odkazy na předprodeje vstupenek, prodejny CD a mnoho dalšího. Stránky jsou zatím pouze v angličtině.


Zajímá vás nová knižní produkce? Neviditelný pes zařadil mezi své četné rubriky i Kulturní zpravodaj "Knihy on-line".

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 4 [cit. 2024-05-27]. urn:nbn:cz:ik-10197. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10197

automaticky generované reklamy