Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Stránky, které mohou přijít vhod

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Stránky, které mohou přijít vhod

0 comments
Autoři: 
Několik set anglicky psaných knih (samozřejmě v plném textu) je soustředěno na graficky naprosto příšerné stránce Infocentral. Výrazně lepší vzhled má služba Bibliomania, a i výběr titulů není zcela náhodný, mezi posledními novinkami je např. Freudův Výklad snů. Soubor německy psaných knih najdete na stránkách projektu Gutenberg.
Malbu na Internetu, vedle známého Webmusea (přehled dějin umění v obrazech), můžete vyhledávat v databázích Web Gallery of Art, každý umělec je zde prezentován jedním dílem. Podobné, tedy jeden autor - jeden obraz, je i Art history, od renesance. Extrémně pěkné je dánské Virtual art museum. Najdete zde nejen biografické informace, ale i reprezentativní rozsáhlý obrazový přehled díla v dobré kvalitě. Podobnou kvalitou vyniká sbírka Windsor drawings of Hans Holbein. Jako úvod do studia grafických technik slouží Spencer museum of Art
Compton`s encyclopedia online, přední americká encyklopedie se prezentuje na Internetu ve vkusné pobobě, celobarevná, fultextově prohledatelná a, co je důležité, i hypertextová. Další všeobecnou encyklopedií na WWW je The Concise Columbia Electronic Encyclopedia, obsahuje 17 000 hesel.
Encyklopedie filozofie - vyhledávání je možné jak dle filozofů, tak podle období, názvů děl a dle klíčových slov. I svatí již mají na Internetu své hnízdo. Můžete hledat v seznamu několika tisíc hesel, o každém světci se dozvíte množství informací dle významu osoby. Kromě svatých je zde i databáze andělů, a jejich typologie.Catholic encyclopedia, není dílo určené pro teology, obsahuje hesla týkající se osobností náboženských, ale i rozsáhlá hesla slavných učenců.
Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Stránky, které mohou přijít vhod. Ikaros [online]. 1999, ročník 3, číslo 3 [cit. 2024-06-16]. urn:nbn:cz:ik-10313. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10313

automaticky generované reklamy
registration login password