Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pozvánka na zimní kurzy Wikipedie

Napsal uživatel Jan Rylich dne 14. Leden 2019 - 22:10.

Vážení čtenáři, v průběhu ledna a února bude v pražském Klementinu probíhat série tří volně navazujících kurzů Wikipedie.

První kurz s názvem Základy Wikipedie (nejen) pro knihovníky se bude konat ve čtvrtek 31. ledna 2019. Absolventi školení si osvojí základy psaní Wikipedie, aby byli schopni vlastní tvorby. Získají také vhled do jejího fungování, včetně různých tipů, kterými budou moci posloužit návštěvníkům knihoven zajímajícím se o Wikipedii.

Druhý kurz s názvem Workshop psaní Wikipedie se bude konat ve čtvrtek 14. února 2019. Tento workshop je určen všem těm, kteří si chtějí procvičit své editační dovednosti prostřednictvím zpracování článku na Wikipedii pod vedením lektorů Wikimedia ČR. Podmínkou účasti je základní znalost editování, neboť workshop se spíše zaměří na získání sebevědomí pro editace, zakotvení stávajících dovedností a další nadstavbu, která vaše psaní obohatí.

Třetí kurz s názvem Jak učit seniory psát Wikipedii se bude konat ve čtvrtek 28. února 2019. Tento kurz je určený knihovníkům, kteří již ovládají základní znalosti editování na Wikipedii a rádi by ve svých knihovnách lektorovali kurzy pro seniory. Během setkání se budeme věnovat především metodice kurzu, specifikům práce se seniory v kontextu Wikipedie, řešení možných problematických situací a přípravě kurzu samotného.

Cena prvního kurzu je 300 Kč a přihlásit se můžete zde. Cena druhého kurzu je 400 Kč a přihlásit se můžete zde. Cena třetího kurzu je také 400 Kč a přihlásit se můžete zde.

registration login password