Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

O prodeji Anopressu se rozhodne zřejmě na podzim

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

O prodeji Anopressu se rozhodne zřejmě na podzim

0 comments

Rozhodnutí o novém majiteli společnosti Anopress, která je v konkurzním řízení od dubna t. r., by mohlo padnout v září nebo v říjnu. Potvrdil to Ikarovi správce konkurzní podstaty V. Brázda, který dále uvedl, že Anopress bude nabídnut k prodeji vcelku, tj. včetně obchodních smluv, licencí, pohledávek, závazků, práv a povinností k pokračování dosavadní činnosti. O koupi zatím projevilo seriózní zájem pět firem, na náš dotaz však V. Brázda odmítl sdělit podrobnější informace. Spekulace o tom, že by k nim mohly patřit Newton IT, dceřinná společnost České tiskové kanceláře a hlavní konkurent Anopressu na trhu monitoringu médií a zpracováním dat, a Česká informační agentura zveřejnil před časem časopis Marketing & media. Zástupkyně ředitele Newton IT Míla Krausová Ikarovi oficiálně potvrdila, že tato společnost má zájem o koupi Anopressu.

Žádost o uvalení konkurzu na firmu podal samotný Anopress 12. dubna. V té době měl nesplacené miliónové závazky vůči akciové společnosti PVT, která je vlastníkem 66 procentního podílu Anopressu. Vedoucí obchodního oddělení Anopressu J. Kozel Ikarovi řekl, že od té doby je Anopress v kladných číslech. Situace, v níž se Anopress ocitl, negativně neovlivňuje vztahy se zákazníky - všechny smlouvy zůstávají v platnosti, stejně tak se realizují již dříve zahájené projekty (včetně projektu automatizovaného zpracování bibliografických záznamů z plných textů dodávaných Anopressem Národní knihovně ČR).

Podle údajů, které Ikarovi poskytla A. Otrubová ze SKIP, mělo konsorcium českých knihoven využívajících plnotextovou databázi Tam Tam k 20. červnu celkem 75 členů (mezi nimi tři centrální knihovny - Národní knihovna ČR, STK a Národní lékařská knihovna, pět vysokoškolských knihoven, devět státních vědeckých knihoven, 54 okresních a městských knihoven a čtyři knihovny speciální - Institut Bohuslava Martinů, CERGE-EI, Ústav pro jazyk český a literaturu AV ČR a Centrum pro Gender Studies). Pro zmíněné instituce byla za tuto službu stanovena zvýhodněná paušální měsíční částka 1000 korun (+ 5 % DPH) za přístup z jednoho až tří počítačů (v případě většího počtu lze získat slevu).

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. O prodeji Anopressu se rozhodne zřejmě na podzim. Ikaros [online]. 2001, ročník 5, číslo 7 [cit. 2024-05-21]. urn:nbn:cz:ik-10761. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10761

automaticky generované reklamy