Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

O mrazech, nových médiích a strategii NK ČR

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

O mrazech, nových médiích a strategii NK ČR

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

aprílové počasí pokračuje ve svých vylomeninách i v květnu a zrovna před několika dny jsme se místo romanticky slunečného májového počasí dočkali naopak rekordních mrazů a sněžení. Není to sice žádná Ladovská zima se závějemi až po uši, ale rozhodně není ani počasí, které by člověka lákalo lehnout si s knihou do trávy a strávit tak celé odpoledne.

Nic Vám ovšem nebrání odložit zamrzlou knihu na chvíli ke krbu (nikoliv však do krbu) a strávit neméně příjemnou chvilku s Ikarem. Jak je u nás totiž dobrým zvykem, máme pro Vás opět plno zajímavých článků: například odborný text věnovaný metodikám ontologického inženýrství, představení studentského projektu geoKarlovka, pokračování článku o portálu YouTube, či základní informace o QR kódech a jejich využití.

V sérii zpráv a reportáží zase mimo jiné nahlédneme do obsahu Knihovnické dílny pořádané koncem dubna sekcí veřejných knihoven SKIP a Městskou knihovnou v Praze, přiblížíme si Učitelský summit zaměřený na nové trendy a využití ICT ve výuce, navštívíme zajímavý novomediální festival ENTER 5 a ohlédneme se také za letošním ročníkem Noci s Andersenem.

Za zmínku také stojí, že ve středu 20. dubna proběhla v Národní knihovně České republiky tisková konference zaměřená na strategii NK ČR na následujících pět let. Doporučujeme tedy prolistovat přiloženou tiskovou zprávu, případně i rámcovou strategii rozvoje.

Příjemné čtení (i příjemné počasí) Vám přejí

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. O mrazech, nových médiích a strategii NK ČR. Ikaros [online]. 2011, ročník 15, číslo 5 [cit. 2024-03-04]. urn:nbn:cz:ik-13638. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13638

automaticky generované reklamy