Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nová verze systému Kramerius

Napsal uživatel Mgr. Linda Skolková dne 2. Září 2010 - 8:13.

31. 8. 2010 byla zveřejněna nová verze systému Kramerius (open source řešení pro digitální knihovnu) pod označením Kramerius 4 v 1.0beta. Nová verze navazuje na (do této doby) aktuální verzi systému Kramerius verze 3.3.1, jako jádro je však použito open source úložiště Fedora. Nabízí mimo jiné zcela nové uživatelské rozhraní, umožňuje import a zobrazení vícestránkových dokumentů v jednom souboru a implementované OAI-PMH podporuje profil ESE požadovaný v rámci projektu Europeana.

Verze je zatím označena beta, dosud nebyla vystavena stejnému maximálnímu zatížení jako předchozí verze. Testované objemy činily stovky tisíc stran. (Některé ostré instalace předchozí verze obsahují již řádově miliony stran.)

Informace o nové verzi (a možnost stažení) jsou k dispozici na adresách http://digit.lib.cas.cz/index.php?cat=kramerius, http://digit.lib.cas.cz/index.php?cat=kramerius-4, http://digit.lib.cas.cz/index.php?cat=downloads a http://code.google.com/p/kramerius/.

V případě, že novou verzi vyzkoušíte, těší se řešitelský tým (NK ČR, KNAV, MZK, INCAD) na zpětnou vazbu. Zájemci o systém Kramerius se mohou přihlásit do diskusní elektronické konference kramerius@lib.cas.cz na adrese https://mail.lib.cas.cz/mailman/listinfo/kramerius. V blízké době bude do této konference oznámeno datum semináře, na kterém bude nová verze předvedena a zveřejněna adresa demoverze.

Zdroj: Zpráva M. Lhotáka zaslaná 1. 9. 2010 do konference Knihovna

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.