Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovničtí "oskaři" zůstali ve skříni aneb Vítězní studenti se promění v medvědy

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Knihovničtí "oskaři" zůstali ve skříni aneb Vítězní studenti se promění v medvědy

0 comments
Nepočítaje skutečnost, že se 4. konference Infomedia (20. - 22. 5. 1998) po roce vrátila do pražského Planetária, do prostředí odpovídajícího nejvýznamnější akci svého druhu u nás spíše než "akvárium" obklopené ruchem veletrhu Svět knihy na sousedním Výstavišti, připravili pořadatelé jednu novinku. Dobrý nápad vyhlásit anketu o osobnost, produkt a počin uplynulého roku se však zcela minul účinkem. Když mělo dojít k tomuto bodu programu, ing. Vladimír Karen s nezastíranými rozpaky jistě zvědavému publiku oznámil, že výsledků se nedočká, protože došlo celkem pět, sedm a tři návrhy, a anketa byla stornována. Příliš liberální podmínky způsobily patovou, ale předvídatelnou situaci. Musím podotknout, že moje stanovisko nikterak neovlivnila uražená ješitnost (Ikaros se objevil v kategorii o nejlepší info-produkt, a to nikoliv naší iniciativou).

Troufale si dovoluji organizačnímu výboru doporučit pro jednou slevit z demokratických zásad a nespoléhat se výhradně na moudrost hlasu lidu knihovnického - z praktických důvodů. Což takhle následovat stokrát vyzkoušený vzor a „zhůry" nominovat po pěti kandidátech v každé kategorii a o nich pak nechat hlasovat (třeba i po Internetu)?

Překvapením ovšem nebyl konec. Dozvěděli jsme se, že pro příští Infomédia se chystá soutěž o nejzdařilejší práci na téma „Informace kolem nás; my uprostřed informací" (max. 4 normostrany textu nebo 12kB souboru .html) pro studenty do 25 (!) let s uzávěrkou 31. 3. 1999. Není důležitá výše prémií (2000, 1500, resp. 1000 korun), jako jsou směšné tituly pro vítěze v pořadí: Infoméďa, Infomíša a Infomiška... Rozhodli jsme se předložit dvojrozměrné návrhy putovních cen.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Knihovničtí "oskaři" zůstali ve skříni aneb Vítězní studenti se promění v medvědy. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 6 [cit. 2024-07-20]. urn:nbn:cz:ik-12430. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12430

automaticky generované reklamy