Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Knihovna vstupuje do EU

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Knihovna vstupuje do EU

0 comments

Ani hrané úsměvy pracovnic Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana nemohou zakrýt anomálii, jež je na fotografii patrná - obě ženy mají větší uši, než by člověk od knihovnic očekával. "Nemíníme to nijak komentovat, ale myslíme si, že to naší odbornosti nic neubírá," sdělila Slováckým novinám Miroslava Čápová.

Ředitelka knihovny Marťanová byla sdílnější. "Nemyslím si samozřejmě, že takové uši jsou okrasou našich pracovnic, nicméně k plastické operaci se přihlásily dobrovolně, koneckonců stejně jako já a jako i naše další pracovnice," uvedla. Více však prozradit odmítla.

Sdílnější byl sekretář přednosty okresního úřadu Jan Jarka. Od něj jsme se dozvěděli, že celá záležitost souvisí se vstupem republiky do Evropské unie. "Evropská unie si klade vskutku někdy velmi kuriózní podmínky našeho vstupu. Průměrná velikost ucha, tzv. EU (evropské ucho), je propočítávána na základě měr těch států, které již členy EU (Evropské unie) jsou. Navrhované průměrné evropské ucho ovlivnila velikost ušních boltců obyvatel Andorry. Jak se ale my, Středoevropané, můžeme srovnávat s Andořany, kteří mají uši jak lopuchové listy? Na druhé straně paní ředitelka byla zbytečně a hlavně předčasně aktivní. Tyto věci ještě nejsou definitivně rozhodnuty. Náš úřad se tím však nijak nehodlá zabývat. Je to interní záležitost knihovny," sdělil nám Jarka.

Jak jsme se dozvěděli z tiskového odboru ministerstva zahraničních věcí, ani v Černínském paláci nejsou požadavky EU (Evropské unie) na EÚ (evropské údy) nijak nadšeni. "Pan ministr Kavan se připojil k protestu zemí, které jsou proti zjednodušujícím náhledům na sjednocování měr a vah v rámci Unie," odpověděl na telefonický dotaz Slováckých novin tiskový mluvčí ministerstva Aleš Pospíšil.

Knihovnice toho, že si nechaly uši transplantovat, neželí. "Slyšíme, kde se co šustne," potvrzují shodně. Důvodem jejich bezprecedentního činu je ovšem i to, že do uherskohradišťské knihovny již míří z Bruselu tučná dotace.

usi.jpg

převzato ze Slováckých novin 25. 10. 2000

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
KACHNIČKA, Jiří. Knihovna vstupuje do EU. Ikaros [online]. 2000, ročník 4, číslo 11 [cit. 2021-10-18]. urn:nbn:cz:ik-11029. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11029

automaticky generované reklamy
registration login password