Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Jedna vlaštovka jaro nedělá

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Jedna vlaštovka jaro nedělá

0 comments
Nejen z bruselského štábu NATO se ozývají na adresu České republiky výtky, že sice byla na madridském summitu v červenci přizvána k rozhovorům o vstupu do aliance, ale naše oficiální místa působí blahosklonným dojmem, jako by bylo vše tímto krokem již rozhodnuto a že není třeba, aby se tato otázka stala předmětem otevřené a intenzivní vládní kampaně. Deficit zásadních informací o výhodách a nevýhodách našeho členství v NATO má podíl na lhostejnosti nemalé části populace a jejímu snazšímu podléhání nepotvrzeným zprávám.

Proto mě zaujal článek v Mladé frontě Dnes z 30. září o tom, že se nadace Centrum pro demokracii a svobodné podnikání rozhodla oslovit ve věci rozšíření NATO občanstvo prostřednictvím Internetu. S podporou poslance Jiřího Payna (ODS), který jako součást svého CV uvádí motto, proč ČR patří do NATO, otevřela ve Štěpánské č. 18 v Praze Středisko pro dokumentaci a informace o alianci. Příslušnou adresu jsem, žel, nenašel, ani při předmětovém, ani fulltextovém vyhledávání. Teprve telefonický dotaz přinesl ovoce. Můžete se tak dozvědět odpovědi na základní otázky.

Chvályhodný a bezprecedentní to nadace podnikla čin, uvážíme-li, že instituce povolanější k ovlivňování veřejnosti (v nejlepším slova smyslu) v této souvislosti selhávají - Úřad vlády ČR, parlament a ministerstvo zahraničí tuto problematiku na svých webovských serverech přehlížejí, a tak odkazy, které na ně vedou z Bruselu, mají spíše formální, diplomatický význam. O ministerstvu obrany, které po loňském fiasku, kdy byly jeho stránky (http://www.army.cz) napadeny hackery, zavelelo z prostředí WWW k ústupu, ani nemluvě.

O poznání lépe si vedou Poláci, i když jejich dvoujazyčné webovské prezentace v armádním a civilním kabátě obsahují pouze povšechné údaje.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOJTÁŠEK, Filip. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 7 [cit. 2024-05-27]. urn:nbn:cz:ik-10100. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10100

automaticky generované reklamy
registration login password