Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ikaros vyměnil voskem lepená křídla za rogalo

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ikaros vyměnil voskem lepená křídla za rogalo

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

v řecké pověsti o Daidalovi a Ikarovi se vypráví o tom, jak Daidalos pomocí lněné nitě, vosku a per vyrobil křídla pro sebe i svého syna, aby oba mohli uniknout z ostrova Kréty. Jak známo, doletěl jen Daidalos, Ikaros doplatil na svou neposlušnost, zvědavost i odvahu poté, co zamířil ke slunci, které rozpustilo vosk a Ikaros se zřítil do hlubin.

Co má společného tento známý příběh s aktuálním vydáním časopisu Ikaros? S trochou nadsázky se dá říct, že Ikaros k vám doposud přilétal právě na křídlech lepených voskem, kdežto od dnešního dne přesedlal na výkonnější a bezpečnější rogalo. Transformace, ke které došlo, je patrná na první pohled – určitě vás zaujme např. upravený design časopisu nebo nová možnost plnotextového vyhledávání. Ty nejpodstatnější změny však proběhly uvnitř – Ikaros přešel na nový redakční systém, který zjednodušuje přípravu a správu časopisu, ale také zlepšuje a rozšiřuje možnosti spolupráce a komunikace s vámi, našimi autory a čtenáři.

Možná si pamatujete, že k podobné změně došlo před několika lety, v září 2002, kdy jsme původní statické stránky Ikara radikálně převedli do dynamického systému. Nyní jsme zase o několik kroků dál a věříme, že provedená zlepšení nám pomohou rychleji a efektivněji přinášet vám to podstatné, tedy obsah v podobě článků, zpráv, anket, diskusních příspěvků, online zpravodajství z odborných konferencí nebo např. letních soutěží. V prvních několika týdnech vás prosíme o shovívavost, protože záběh nového systému se nikdy neobejde bez nějaké té chybičky nebo opomenutí. Budeme rádi, pokud nás o případných problémech vyrozumíte na redakční e-mail.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ikaros vyměnil voskem lepená křídla za rogalo. Ikaros [online]. 2006, ročník 10, číslo 3 [cit. 2023-01-28]. urn:nbn:cz:ik-12028. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12028

automaticky generované reklamy
registration login password