Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

ČTEnářův SYmpatický RÁDce – nová online databáze na doporučování čtivých knih

Napsal uživatel Mgr. Linda Skolková dne 8. Září 2009 - 17:03.

Vážená veřejnosti,

díky projektu studentek Knihovnictví a informačních studií FF MU Brno ve spolupráci s Ústřední knihovnou FF MU se k vám dostává milá, inovativní, neotřelá a neustále aktualizovaná databáze ČTE(SY)RÁD: ČTEnářův Sympatický RÁDce, jejíž vznik byl financován z grantu Ministerstva kultury pro Veřejné informační služby knihoven (VISK 3). Ačkoliv tato online dostupná elektronická databáze na doporučování čtivých knih je dosud v plenkách, díky svému širokému tématickému záběru je schopna v mnohdy nepřehledném knihoprostoru umožnit komukoliv, aby si našel knihu šitou sobě na míru.

Oslovujeme tedy vás, nečtenáře i čtenáře jakéhokoliv věku i zaměření, a ujišťujeme vás: ať jste čtenář bloudící (prostě nevíte, co číst), znuděný (prostě jste už přečetli „vše“) či přesvědčený nečtenář (prostě nečtete), ČTEnářův SYmpatický RÁDce Vám najde „ty pravé“ knižní tituly - ty, které vás pobaví a potěší, ty, které vás ovlivní a posunou, ty, u kterých nebudete chápat, jak jste je až dosud mohli míjet.

Ptáte se, jak je to možné? Kompozičně je databáze rozdělena do pěti hlavních skupin, a to na Nejčtivější napříč žánry (z každého žánru to, co se vám bude číst nejlépe), Statistický TOP (nejpůjčovanější a nejprodávanější knihy v České republice), Literární ceny (tituly oceněné u nás i v zahraničí), Novou krev (přehled začínajících českých autorů a jejich děl) a Známé osobnosti doporučují (tipy na četbu od známých osobností), čímž pokrývá mimořádně široké pole zájmu.

Navíc díky propojení s Jednotnou informační bránou (JIB) a službou Heureka je u každého titulu možné zjistit, ve které knihovně se daná kniha nachází, respektive ve kterém internetovém knihkupectví je možné si ji zakoupit. Databáze ČTE(SY)RÁD přináší také mnoho jiných možností a bonusů – umožní vkládat komentáře k jednotlivým titulům, podělit se o vlastní čtenářské tipy, seznámit se s nejlepšími audioknihami či zjistit, co aktuálně nabízí vaše nejbližší knihovna.

K tomu všemu ČTE(SY)RÁD nabízí přehlednost, intuitivní ovladatelnost, vstřícnost a empatii, takže se vám bude zdát, že komunikujete se skutečným přívětivým knihovníkem, ochotným vám doporučit knížky podle vašich individuálních potřeb.

Databáze ČTE(SY)RÁD je dostupná na adrese www.ctesyrad.cz.

Zdroj: Tisková zpráva ČTE(SY)RÁD ze 7. září 2009

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
registration login password