Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nová dopravní značka "Pozor, čtenáři!"

Čas nutný k přečtení
3 minut
Již přečteno

Nová dopravní značka "Pozor, čtenáři!"

7 comments

Na českých silnicích by se měla v průběhu příštího roku objevit nová dopravní značka, která bude řidiče upozorňovat na neopatrné čtenáře začtené do knih. Značka by se měla objevit především v okolí knihoven, ale její umístění se v další fázi plánuje také u škol nebo větších knihkupectví.

Nová dopravní značka Pozor, čtenáři

Nová dopravní značka "Pozor, čtenáři!" (zdroj: iDNES & Ikaros)

Zavedení nové značky navrhlo koncem minulého týdne Sdružení knihovníků a informačních pracovníků jako reakci na vzrůstající počet přejetých čtenářů, kteří nemohou odtrhnout zrak od nově zapůjčených či zakoupených knih a bez rozhlédnutí vstupují do silnic mimo označené přechody.

"Je to vynikající návrh. Taková značka může skutečně výrazně přispět ke snížení nehodovosti na českých silnicích," uvedl na včerejší tiskové konferenci dopravní expert Stanislav Bruml, který také zároveň upozornil, že podíl nehod způsobených nepozornými čtenáři je rok od roku vyšší. V posledních měsících dokonce překonal i podíl nehod způsobených posíláním smsek a luštěním sudoku.

Doufejme tedy, že zavedení nové dopravní značky alespoň v nejrizikovějších lokalitách pomůže ochránit nejen lidské zdraví a životy, ale také knihy, které při podobných nehodách velmi často trpí a nejednou už musely být s přeraženým hřbetem vyřazeny.

Hodnocení: 
Průměr: 4.9 (hlasů: 12)
RYLICH, Jan a JANSOVÁ, Linda. Nová dopravní značka "Pozor, čtenáři!". Ikaros [online]. 2010, ročník 14, číslo 13 [cit. 2024-07-19]. urn:nbn:cz:ik-13578. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13578

automaticky generované reklamy

Jsou zde 7 komentáře

Určitě mi dají za pravdu všichni řidiči, že tohle je další volovina, která nemá žádné opodstatnění v logice. Jestli je cyklista pod vlivem alkoholi jedoucí po vedlejší silnici, nebo po chodníku také účastníkem silničního provozu, určite je ním i nerozumný čtenář, který čte i počas chůze přes silnici! Každý člověk který vstupuje do silnice by si měl být jistý, že při dnešním tempu a hustotě provozu, číhá nebezpečí všude a je potřeba být maximálně opatrný. To se nedá splnit když někdo počas chůze čte. A navyše takřka každý čtenář nad 18 let je i řidičem a možná právě jeho by maximálne štvalo, kdyby mu někto takový vlezl pře rozjetý vůz.
Stačilo by přijat účinnéjší zákon s vetším postihem pro takovéto chodce.
UBYLO BY NEHOD A MĚLO BY TO I LOGIKU!

Apríl a trochu opožděný nebo skutečnost, si dělají srandu , ne?

Těsně vedle - není to apríl ale silvestr :)
Jak pro jistotu uvádíme již v záhlaví (v rubrice), jedná se o článek ze silvestrovského čísla. To každoročně vychází v závěru prosince a je plné podobných knihovnických legrácek a mystifikací ;)
S pozdravem, Jan Rylich

Silvestrovske cislo prectu tradicne vzdycky cele - stoji to za to :-) Vyse uvedena znacka - jako kazdy vystrazny trojuhelnik - muze ridice trochu zbrzdit :-), jeste by mne zajimalo ,jestli takova znacka opravdu nekde je nebo zda je to fotomontaz...

Děkuji, to v redakci rádi slyšíme :)
Jinak tahle značka bohužel zatím ještě nikde není, ale pokud by byl ze strany Ministerstva dopravy zájem... ;)
Jan Rylich

Jako dlouholetý chodec - čtenář (v podstatě se pěšky jinak, než s tištěnými daty v ruce, nepohybuji, tedy ve městě) tento nápad zcela oceňuji!

a. pekarek

Určitě mi dají za pravdu všichni řidiči, že tohle je další volovina, která nemá žádné opodstatnění v logice. <a href="http://ryska-kvinnor.photoswomens.com/">kvinnor</a>

registration login password