Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Brusel a belgická národní hrdost

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Brusel a belgická národní hrdost

0 comments
1.jpg Knihovna ULB zmíněná v minulém čísle je součástí rozsáhlého kampusu na okraji Bruselu. Fotografie bohužel nezachychuje celý komplex budov knihovny, kromě této části zde naleznete i původní historickou bibliotéku.
2.jpg Monumentální budova Národní baziliky v Koekelbergu, která se nachází na předměstí Bruselu. Stavba byla započata v roce 1925 a stále není dokončena. Rozměry dostihuje chrám Petra a Pavla v Římě. Je určena pro výjimečné slavnosti, jako je korunovace krále a podobně.
Jedním slovem - huge.
3.jpg Parc du Cinquantenaire
Belgie je hrdá na svou minulost (i přítomnost). Tato a následující fotografie zachycují dvě části "triumfální budovy" postavené k pětistému výročí belgické monarchie. Dnes je uvnitř umístěno Královské muzeum starého umění a Muzeum vojenství.
4.jpg Neměřila jsem délku celého bloku, ale nebude to méně než 500 metrů plus několik set metrů čtverečních parku okolo.
5.jpg Brusel je město soch. Kdekoliv je volný plácek, Belgičané tam umístí sochu. Možná by to u nás vypadalo podobně, kdybychom pomníky zašlé slávy průběžně neodstraňovali.
6.jpg Sluncem ozářená okna katedrály Saint Michel, jedné z nejvýznamnějších církevních budov ve městě.
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
JONÁKOVÁ, Karolina. Brusel a belgická národní hrdost. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 8 [cit. 2024-04-23]. urn:nbn:cz:ik-10123. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10123

automaticky generované reklamy
registration login password