Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Bouřlivé letní osvěžení

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Bouřlivé letní osvěžení

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Vážení čtenáři,

nebýt bouřek a přívalových dešťů v posledních několika dnech, mohl tento úvodník začít výhradně slunečně a rozpáleně. Ale i letní přeháňky mají svůj význam, a když už nic jiného, přinejmenším nás na pár okamžiků osvěží a ochladí, a alespoň na chvíli tak zabrání hyperaktivnímu slunci usmažit nás jako řízky.

S několika bouřkami jsme se v posledních týdnech mohli setkat i na politické scéně – a to jak domácí, tak mezinárodní. Ve středu 27. června kupříkladu premiér Petr Nečas překvapivě rychle odvolal ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, údajně protože nechtěl "šetřit". Jaké byly reálné důvody jeho odvolání, a komu mohl jeden z nejoblíbenějších ministrů této vlády vadit, rozebírají média dodnes.

Ve středu 4. července zahřmělo znovu, a tentokrát v celé Evropské unii: Evropský parlament v dlouho očekávaném hlasování odmítl kontroverzní dohodu ACTA. O této prapodivné a potenciálně restriktivní "obchodní dohodě proti padělání" jsme vás na stránkách Ikara informovali už několikrát a výsledek středečního hlasování EP jsme okomentovali také v krátké zprávě.

A ještě jedna událost si zaslouží dvakrát podtrženou zmínku – naše dlouholetá kolegyně Linda Jansová je od soboty 30. června oficiálně maminkou malé Magdaleny :-) Milá "Maggie", přejeme Ti tedy všechno nejlepší k nultým narozeninám, a samozřejmě hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti do života!

Zatímco tedy odcházeli ministři, zamítaly se mezinárodní dohody a na svět přicházely nové mladé knihovnice, rozpálená a dehydrovaná redakce Ikara úspěšně dokončila červencové číslo. Obsah tentokrát nechám zahalený chladivou rouškou tajemství a místo série odkazů vám všem rovnou popřeji krásné a slunečné léto plné zábavy i odpočinku.

Jan Rylich & redakce

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
RYLICH, Jan. Bouřlivé letní osvěžení. Ikaros [online]. 2012, ročník 16, číslo 7 [cit. 2023-10-05]. urn:nbn:cz:ik-13942. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/13942

automaticky generované reklamy
registration login password