Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Bezplatné kurzy práce s počítačem a internetem na Portálu veřejné správy

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Bezplatné kurzy práce s počítačem a internetem na Portálu veřejné správy

2 comments
Autoři: 

Ministerstvo informatiky rozšířilo svou nabídku vzdělávacích kurzů pro veřejnost a na adresu http://www.portal.gov.cz/ umístilo několik bezplatných elektronických samostudijních kurzů zaměřených na práci s počítačem a internetem a s informačním systémem Portálu veřejné správy. Kurzy jsou stejně jako při výuce podle evropského standardu ECDL (European Computer Driving Licence) zaměřeny na jednotlivé tematické oblasti (od základních pojmů, správy souborů po textový editor, tabulkový kalkulátor, databáze, prezentace a práci s internetem a e-mailem).

 

Od ledna letošního roku jsou na Portálu veřejné správy přístupné následující e-learningové kurzy:

 

1. Databáze

2. Práce s počítačem a správa souborů

3. Prezentace

4. Služby informačních sítí

5. Tabulkový procesor

6. Textový editor

7. Základní pojmy

a další informativní kurzy provádějící Portálem veřejné správy nebo elektronickým podpisem:

8. Krok za krokem Portálem veřejné správy

9. Kurz o elektronickém podpisu

 

a kurz, který uživatele provede studijním prostředím eDocea

 

10. eDoceo 3.5 – modul Student

 

Na úvodní stránce Portálu veřejné správy (v pravém horním roku) je odkaz na kurzy, který uživatele přesměruje do výukového prostředí. Zde se uživatel zaregistruje a může tak studiem procházet postupně a vracet se k neprostudovaným částem kurzů. Po úspěšném dokončení každého kurzu dostane uživatel „osvědčení“, které jej bude opravňovat k získání slevy při dalším studiu. Po úspěšném dokončení počítačových kurzů 1-4 mohou absolventi kurzů získat oficiální certifikaci ECDL za zvýhodněnou cenu.

 

Nabídka bezplatných kurzů na Portálu veřejné správy obsahuje kvalitní e-learningové kurzy pro široké spektrum uživatelů od úplných začátečníků přes středně pokročilé až po pokročilé. Uživatel ke studiu potřebuje pouze počítač s připojením na internet. Pokud jej nevlastní, může využít nabídky některé z veřejných knihoven. Věříme, že e-learning bude dobrým pomocníkem při dalším vzdělávání nebo rekvalifikaci.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
VOLNÁ, Klára. Bezplatné kurzy práce s počítačem a internetem na Portálu veřejné správy. Ikaros [online]. 2006, ročník 10, číslo 4 [cit. 2024-07-19]. urn:nbn:cz:ik-12041. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12041

automaticky generované reklamy

Máme tu 2 komentářů

Dobrý den,

předpokládám, že tyto kurzy opravdu potřebuji, protože podle Vašeho návodu nejsem schopna je na stránkách státní správy nalézt. Můžete prosím přidat přímý link?

Děkuji
Zuzana

Dobrý den,

jen upozorňuji, že se jedná o článek z roku 2006; zmiňované webové stránky se od té doby jistě změnily a nabídka těchto kurzů už patrně nebude relevantní. Jedná se nicméně o stále aktuální téma a počítačovým kurzům se budeme v Ikarovi ještě v budoucnu věnovat.

S pozdravem,
Jan Rylich, šéfredaktor

registration login password