nejpozdější
V závěru minulého sloupku jsme si slíbili znovu kousnout do kyselého jablka a podívat se na stinnější stránky internetových technologií – tedy počítačovou kriminalitu, v angličtině sugestivně nazývanou kybernetický zločin.
VíceKdyby se dala nějak měřit všeobecná hladina občanského uvědomění, v těchto dnech by u nás její hodnoty byly zajisté vyšší než bývá v kraji obvyklé.
VíceLéto skončilo v půli srpna povodněmi a na konci září to vypadá, jako by už přicházela zima. O příčinách, průběhu, následcích i důsledcích šoku, který jsme všichni tak či onak prodělali, toho bylo již vyřčeno a napsáno dost a dost.
VíceMinulý sloupek jsem končila příslibem informací o informačním systému 6. rámcového programu vědy a výzkumu.
VíceKoncem roku 1999 ohlásila Evropská komise svůj záměr vyhlásit iniciativu eEurope s podtitulem Informační společnost pro všechny.
VíceNevím, jak dlouho dopředu se plánuje program jednání Evropské komise, ale určitě nikdo nepředpokládal, že návrh Rámcového rozhodnutí Rady o "Útocích proti informačním systémům" bude schválen právě ve dnech, kdy se zásluhou wormu Klez počítačové sí
VícePřipomínat na tomto místě, že březen je měsícem internetu, by asi bylo nošením pověstných sov do Atén. Právě v posledních týdnech (částečně jistě ne náhodou) však bylo v rámci Evropské unie na internetu i kolem něj nebývale rušno.
VícePrázdniny jsou v půli, což ve mně probouzí každoročně se opakující nostalgii, kterou ani mnoho let uběhlých od konce školní docházky nedokázalo potlačit. Euforie z "nekonečných" dvou měsíců prázdnin zvolna vyprchává a srpen se nezadržitelně řítí do září. Proč tak pesimistický úvod? To abych ospravedlnila téma, které jsem zvolila jako "výplň" pro lehce ospalou dovolenkovou sezónu, totiž evropské školství a vzdělávání obecně ve věku digitálních informačních technologií.
Více