Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vhodný průvodce prostředím WWW

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Vhodný průvodce prostředím WWW

0 comments
Autoři: 
Rubrika: 

Tatters, Wes. WWW - naučte se publikovat s Netscape Navigator. Brno : UNIS Publishing, 1996. 534 s.

Nakladatelství UNIS Publishing přišlo na sklonku minulého roku s pozoruhodnou knihu, která nemá na českém trhu v podstatě obdoby, a to díky své ucelenosti, metodičnosti a didaktickému přístupu ke čtenáři. Krok za krokem je objasňována problematika publikování v prostředí world wide web se všemi potřebnými souvislostmi. Čtenář tak získává možnost dostat se snadno na pokročilou úroveň, pokud si všechno z této publikace osvojí a odzkouší.

Pokud bych tedy mohl srovnat obdobné práce již u nás vyšlé (tuto produkci sleduji od roku 1995 velmi podrobně), pak je toto dílo téměř bez chyb a v kapitolách (Úvod do WWW, hypertextu a Netscape, Vytváření jednoduchých webovských dokumentů, Rozšiřování znalostí, Vylepšení vizuálních vlastností webovské stránky, Připojování k síti, Vývoj interaktivních webovských stránek, Programování v jazyku Java a JavaScript), se uživatel dozví skutečně ty nejvíce potřebné a celkem stále aktuální informace, aby mohl začít samostatně elektronicky publikovat. Grafické zpracování a celkový design monografie včetně pevné vazby pak umocňuje zážitek z této knihy, k níž je přiložen kompaktní disk. Přes větší cenu (590,- Kc :-( ) si myslím, že peníze jsou ze čtenáře, oproti jiným cenám publikací na téma Internet, vytaženy zaslouženě. Podnět, aby kniha byla zakoupena pro potřeby studentů v ÚISK, už byl dán.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
PAPÍK, Richard. Vhodný průvodce prostředím WWW. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 2 [cit. 2024-07-22]. urn:nbn:cz:ik-10018. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10018

automaticky generované reklamy
registration login password