Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Scopus - nový navigační nástroj pro vědce

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Scopus - nový navigační nástroj pro vědce

0 comments
Autoři: 
Scopus

Společnost Elsevier představila svůj relativně nový produkt - Scopus - vyhledávač v největší a denně aktualizované databázi abstraktů (s 27 miliony záznamů, 230 miliony citacemi a více než 200 miliony odkazy na relevantní vědecké webové stránky za použití systému Scirus). Abstrakty v databázi pokrývají historii do roku 1966 a všechny vědní obory.

Vyhledávač je tvůrci označovaný za "intuitivní", tj. uživatelsky přívětivý, přehledný a jednoduchý na pochopení i používání. Vychází z premisy jednoho základního startovacího bodu pro vyhledávání s tím, že další nabídky a cesta se přirozeně otevírá tak, jak se uživateli odkrývají nové možnosti. Přitom je skrytě prohledáváno více různých zdrojů, ale bez duplicit - ty jsou systémem eliminovány. Navíc obsahuje specializované autorské vyhledávání a možnost rychle zjistit, jaké články byly citovány nebo daný nalezený článek citovaly, statistiky a přehledy z této oblasti a další nástroje, které jsou díky opravdu vhodnému umístění a jednoduché obsluze výjimečně užitné a velkou konkurencí pro Science Citation Index. Za zmínku též stojí geografické rozložení záznamů, kde 52% má svůj původ v Evropě a až na druhém místě je Amerika s 36% záznamů.

JaS

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Scopus - nový navigační nástroj pro vědce. Ikaros [online]. 2005, ročník 9, číslo 5/2 [cit. 2021-04-15]. urn:nbn:cz:ik-11845. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11845

automaticky generované reklamy