Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Inforum tentokrát bez sborníku na CD-ROM

Čas nutný k přečtení
2 minut
Již přečteno

Inforum tentokrát bez sborníku na CD-ROM

0 comments
Autoři: 

Do 9. května 2005 se mohou zájemci o účast registrovat na jedenáctý ročník konference o elektronických informačních zdrojích INFORUM 2005, která se uskuteční 24.-26. května 2005 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je však nanejvýš pravděpodobné, že kapacita bude naplněna nejpozději do konce března. Standardní vložné činí 3690 Kč (v případě úhrady do 30. března pouze 2990 Kč). Účastníci ze škol, zdravotnických zařízení, neziskových organizací, veřejné správy, akademických a veřejných knihoven registrovaných MK ČR či MK SR zaplatí 2690 Kč (resp. 2190 Kč v případě úhrady do 26. března). Speciální nabídka se týká studentů: 500 Kč.

Účastníci Infora se tentokrát budou muset obejít bez sborníku Informace na dlani na CD-ROM (mj. na něm byl uložen katalog produktů pořadatele - Albertiny icome Praha a archiv Ikara) - všechny příspěvky budou publikovány výhradně na webu konference. Důvodem tohoto opatření je podle J. Machonské z AiP fakt, že CD-ROM s ohledem na jeho výrobní lhůtu nemohl obsahovat finální verze všech příspěvků. Na jednom místě tak budou soustředěny aktuální i archivní texty ze všech dosud uskutečněných ročníků konference, v nichž bude možné navíc plnotextově vyhledávat.

Podle zveřejněného programu bude letos předneseno 68 příspěvků rozdělených do devíti tematických sekcí (včetně plenárního zahájení). Novinkou na Inforu jsou sekce Možnosti zapojení knihoven do politiky EU a vlastně také Elektronické zdroje - výzva pro informační pracovníky (její červenou nití je marketing). Největší pozornost asi poutá Gary Marchionini z University of North Carolina a také Vlastimil Ježek, ředitel Národní knihovny, kteří vystoupí v rámci zahájení. Většina komerčních prezentací je opět zařazena do sekce Trendy a novinky v nabídce elektronických informačních zdrojů, která je rozdělena do dvou částí.

Den před zahájením konference (23. května) se konají dva workshopy. První na téma nové technologie v oblasti vyhledávání na internetu povede Karen Blakeman z RBA Information Services (Velká Británie), druhý bude zaměřen na systém na zpřístupnění digitálních rukopisů Manuscriptorium.

V případě tradičních Cen INFORUM 2005 je opět zaznamenán pokles zájmu (či se toho na poli elektronických informačních zdrojů od ledna 2004 v Česku a na Slovensku opět přiliš nového neudálo?). Do uzávěrky bylo nominováno sedm projektů (loni 15, předloni 21), z toho pět českých. Největší naději na vítězství má generátor bibliografických citací. Stejně jako v předchozích letech bude výsledek hlasování účastníků Infora zveřejněn na slavnostním večeru 25. května v Klementinu.

Na výstavě, která neodmyslitelně patří k Inforu, najdeme stánky 22 firem (z toho 14 zahraničních) - viz jejich seznam a umístění stánků). Poprvé se představí Emerald, vydavatel odborných časopisů v ekonomii a technických oborech, British Medical Journal Publishing Group, vydavatel lékařských časopisů (včetně British Medical Journal), a H+H Software, který vyvíjí systémy pro správu a vzdálený přístup do databází.

Poznámka: Uvedené údaje jsou platné k datu uzávěrky březnového čísla Ikara.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Inforum tentokrát bez sborníku na CD-ROM. Ikaros [online]. 2005, ročník 9, číslo 3 [cit. 2024-06-17]. urn:nbn:cz:ik-11780. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/11780

automaticky generované reklamy