Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Zemřel PhDr. Stanislav Kalkus

Napsal uživatel Jan Rylich dne 22. Květen 2013 - 10:43.

S lítostí oznamujeme, že dnes (tj. 22. května 2013) v noci nebo nad ránem zemřel po krátké a těžké nemoci doktor Stanislav Kalkus.
O náhlém úmrtí Stanleyho Kalkuse dnes dopoledne v emailové konferenci informoval docent Richard Papík na základě sdělení Karla Sosny, ředitele Parlamentní knihovny, a paní Kalkusové.

"Mnozí kolegové a studenti na UISK FF UK nebo v knihovnických kruzích obecně pamatují jeho nezištnou pomoc českému knihovnictví, velmi pomáhal po svém návratu z téměř 40-ti lete nucené emigrace mezinárodním kontaktům českého knihovnictví (např. Parlamentní knihovně), stál při budování fondu Knihovny CERGE, navázal spolupráci mezi UISK FF UK a Univerzitou v Severní Karolíně, stejně tak s Longwood University nebo Salve Regina University, kam studenti mohli vyjízdet za studiem nebo za praxi do knihoven. Byl uznávaným odborníkem v IFLA, ALA nebo ve Special Libraries Association, svého času byl hlavním knihovníkem amerického válečného námořnictva."

"Především byl ale laskavým, hodným a skromným člověkem, měl rád studenty, vážil si nové generace studentů, často se dělil o zážitky z jejich výstupu, a to i s jemným humorem a nadhledem, který mu byl vlastní. Zároveň viděl reálně a optimisticky stav českého knihovnictví a zastával názor, že je třeba české knihovnictví povzbuzovat."

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Email addresses will be obfuscated in the page source to reduce the chances of being harvested by spammers.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.