Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Altavista Vyhledávací služba Altavista opět přišla s revoluční novinkou. Nalezené dokumenty je schopna přeložit. Bravurně a rychle překládá mezi angličtinou, němčinou, španělštinou, francouzštinou, italštinou, portugalštinou. Podrobnější analýzu této služby naleznete v některém z příštích čísel Ikara.


Internet.com Jedna z dalších aktivit společnosti Mecklermedia (viz. též Internetworld, Web week). Komplexní informační zdroj všeho, týkajícího se komerčního podnikání na Internetu. Uspořádané velmi přehledně v klasické stromové struktuře.


royal.gifNevídané se stalo skutečností! Britská královská rodina dosud přebývající v nadpozemském světě se rozhodla odhalit mnohé ze svého života na Internetu. Na oficiálních stránkách Buckhinghamského paláce si přečteme např. podrobný životopis Alžběty II. a schéma jejího pracovního dne a dozvíme se, jakou roli hraje ve státě na konci 20. století. Tradiční novoroční projev panovnice získal novou dimenzi - jeho audiovizuální záznam je ve formátu .ram k dispozici na serveru televizní stanice ITN.


titanic.jpgEncyklopedie Britannica přináší elektronický průvodce krátkou a neslavnou kariérou zaoceánského gigantu Titanik (počínaje jeho stavbou v docích v Belfastu) a pátráním po jeho troskách, které vzbudilo pozornost celého světa stejně jako katastrofa lodi v roce 1912. Apropos, můžete se podívat také na stránky výpravného hollywoodského zpracování této události, jehož premiéra je s napětím očekávána.


astro.gifKaždé pondělí a čtvrtek po 18. hodině vycházejí Instantní astronomické noviny. Redakce, jejíž složení je zárukou fundovanosti, si klade za cíl informovat o novinkách v oboru, ovšem takovou formou, která by byla srozumitelná i laickému publiku, což se jednomu ze členů tvůrčího týmu, Jiřímu Grygarovi, daří léta plnit. Texty doprovázejí fotografie a nákresy.


Antispam Dostáváte do mailboxu propagační materiály, na které naprosto nejste zvědaví? A navíc třeba ve větším množství? Bojujte proti spamingu!

Klíčová slova: 
Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1998, ročník 2, číslo 1 [cit. 2024-06-21]. urn:nbn:cz:ik-10136. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10136

automaticky generované reklamy