Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Belgicka_vlajkaBelgičané se nevyznačují jen národní hrdostí, ale i pečlivostí. Přesvědčí vás o tom i elegantní, a pokud ovládáte francouzštinu či vlámštinu :-), i informačně přínosné prezentace jednotlivých belgických měst (vzhledem k tomu, že odkaz na vlámská města byl neplatný, soudím, že celá prezentace je valonského původu). Nejsympatičtější z nich mi připadala virtuální tvář městečka Dinant a Limburg, krásu Brugg, ale Internet nepřiblíží (zato je v angličtině i japonštině).


Deutsche BahnNěmecké dráhy vyvinuly mimořádně uživatelsky přítulný mezinárodní vlakový jízdní řád. Vyhledávat můžete v angličtině nebo němčině. Po první manipulaci s tímto systémem nebudete už nikdy chtít vidět jízdní řád českých drah.


Listopadovou dušičkovou náladu připomíná Český rozhlas svérázným způsobem (nikoliv však pokud jde o Internet :-). Aniž byste se zvedli od stolu, jen s myší v ruce si můžeme prohlédnout hřbitovy na Olšanech a Vyšehradě, kde našli poslední odpočinek velikáni naší historie.


U příležitosti oslav 650 let Univerzity Karlovy vznikla prezentace, připomínající toto výročí. Kromě varovných informací o použití oficiálního loga, zde najdete i kalendář akcí.


Časopis Koktejl připravil novou službu, Můj koktejl, po zaregistrování si zde můžete navolit způsob prohlížení časopisu nebo objednat zasílání e-mailem.


Přehled (nikoliv vyčerpávající, ale přehledný a pečlivě udržovaný) adresář vysokoškolských knihoven zahrnuje nejen kontaktní spojení, ale i odkazy na elektronické katalogy. Systém nabízí také možnost vyhledávání zaměstnanců a prohlížení položek podle zadaných kritérií.


Nemáte-li k dispozici schránku elektronické pošty, nemusíte zoufat (a platit za připojení). Obraťte se na server www.post.cz, kde do dvou minut odejdete s adresou ve tvaru jmeno. prijmeni@post.cz, která bude - jak se praví v instrukcích - platit navěky věkův. Při korespondenci navíc můžete používat diakritiku.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 8 [cit. 2023-03-25]. urn:nbn:cz:ik-12445. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/12445

automaticky generované reklamy