Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 
Navštivte prezentaci amatérského hokejového klubu ÚVT UK a přilehlých akademických institucí. Dozvíte se, kam si můžete příjít zahrát, a shlédnete fotografie z předchozích zápasů.


Ministerstvo spravedlnosti ČR zpřístupňuje pro širokou veřejnost obchodní rejstřík via Internet. Protože nic není dokonalé, nemůžeme se divit, že i tento systém nás plně neuspokojí. Není-li vyhledávací systém z nejrychlejších (ač požadovaný údaj spolehlivě nalezne), není to tragedie, ale připočítáme-li k tomu i přetíženost linek a DB serveru tak je pohodlnější zajít si do knihovny a vyhledávat v papírové podobě.


Nejen pro příznivce tance je určena prezentace festivalu Tanec Praha. I když je již dávno za námi, jeho stránky stále stojí za shlédnutí.


Účelně zpracovanou stránku nabízí aktuální informace z Internetu a o Internetu najdete každý den na URL newson.internet.cz. antik.jpgInformačně přínosná zdá se býti prezentace libereckého antikvariátu J. Fryče. Mezi její přednosti patří především trojjazyčná mutace a samozřejmě i samotná její existence. Bohužel nenabízí žádnou možnost vyhledávání titulů, jedině abecedně ani jinak neseřazené seznamy knih dle oborů. Část odkazů na tyto seznamy je bohužel též nefunkční. Také chybí informace o možnosti nákupu na dobírku a podobně. Ale je pravděpodobné, že je to jen počáteční nedostatek.


Světově proslulá Encyklopedie Britannica by vám v tištěné podobě zabrala notnou část domácí knihovny. Online verze je co do prostoru přívětivější, ale nabízí zdarma přístup jen po dobu sedmi dní. Poté musíme zašátrat ve valutovém prasátku. K vyhledávání (mj. v poli titul) můžeme použít standardní rešeršní nástroje - logické operátory a pravostranné rozšíření.


toto.gifOnline časopis Klubu českých skeptiků Sisyfos si klade za cíl "pusobit jako protivaha k mnozstvi hromadne sirenych dezinformaci vytvarejicich v povedomi siroke verejnosti iluzi o "vedeckosti" alternativni mediciny, astrologie, okultismu, parapsychologie, proutkarstvi, spiritismu, ufologie, vyzkumu "geopatogennich zon" a jinych pseudoved".

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 6 [cit. 2024-05-22]. urn:nbn:cz:ik-10087. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10087

automaticky generované reklamy
registration login password