Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ze surfařova bookmarku

Čas nutný k přečtení
1 minuty
Již přečteno

Ze surfařova bookmarku

0 comments
Autoři: 

Radio Limonádový Joe

Patříte-li k příznivcům radia Limonádový Joe, navštivte jeho interfernetovou jamku. Bohužel vyžaduje prohlížení v MS Internet Exploreru, ale stojí za to. Doporučuji kvalitní připojení a zvukovou kartu, jinak budete ochuzeni o přivítání.

World Press Photo

Prázdninový termín konání možná způsobil, že jste promeškali výstavu World Press Photo v Praze in natura. Není třeba zoufat. Zkuste si prohlédnout oficiální stránky této prestižní fotografické soutěže. Kromě oceněných snímků vás jistě zaujme i graficky výjimečná WWW prezentace.

Panda

Proslulá zoologická zahrada v San Diegu v Kalifornii chová i párek pandy velké, který však celý den tráví pod dohledem vědců se zápisníky skrytý v houští přežvykujíce bambusové výhonky. Větší šanci shlédnout roztomilé medvídky máte na nabízené digitalizované videosekvenci.

Odyseova dobrodužství můžete zažít na vašem počítači. Zasurfujte na Odyssey Adventure. Při troše trpělivosti (časově náročné stažení grafických prvků) zde naleznete příjemně zpracovanou on-line hru, jejíž pravidla opravdu není problém pochopit.

Planet english

Studium angličtiny se již nemusí odbývat pouze v jazykové škole! Zkuste interaktivní kurzy, vyberte si svého učitele nebo si promluvte s někým, kdo má podobné zájmy, či si pořiďte výkové učebnice nebo kazety. Server Planet English nabízí své služby zdarma, ovšem ne všechny jsou zatím k dispozici.

Fakt, že drtivá většina webovských stránek je vytvořena v angličtině, sotva někoho překvapí. Další pořadí už je zajímavější - naleznete je v hitparádě, která vznikla na základě výsledků průzkumu jazykové struktury internetí komunity, který provedly Alis Technologies a Internet Society.

Velmi podrobná automapa České republiky a některých vybraných sídel je k nalezení na adrese na www.maps.cz. Je opatřena praktickým a celkem jednoduchým vyhledávacím systémem. Bohužel chybí legenda k poněkud nejasnému mapovému značení.

O tom, že na Slovensku dosud existuje svoboda projevu, svědčí sbírka politických vtipů. Kupodivu (jak pro koho) často neironizují jednání místních ústavních činitelů, nýbrž jejich soukromí.

Hodnocení: 
Zatím žádné hodnocení
IKAROS, redakce. Ze surfařova bookmarku. Ikaros [online]. 1997, ročník 1, číslo 5 [cit. 2023-01-29]. urn:nbn:cz:ik-10067. ISSN 1212-5075. Dostupné z: http://ikaros.cz/node/10067

automaticky generované reklamy
registration login password